PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Largo

obrazek
Marvel Champions: The Card Game
Genialna gra!,
Marvel Champions to znakomity deckbuilder sprzedawany w formacie LCG, a więc Living Card Game. W samej grze przychodzi nam wcielić się w wybranego bohatera z uniwersum Marvela i stoczyć emocjonujący pojedynek z wybranym wrogiem. W podstawowym pudełku wśród bohaterów odnajdziemy She Hulk, Spidermana, Iron Mana, Black Panther i Cpt. Marvel. Wrogowie to natomiast Rhino, Klaw i Ultron. W teorii mogłoby się wydawać, że to mało, ale nic bardziej mylnego. Każdy z bohaterów będzie miał przypisany jeden z aspektów: Justice, Leadership, Agression lub Protection, a wrogowie mają kilka poziomów trudności oraz dodatkowe przeszkody umieszczane w ich talii. Regrywalność już teraz stoi na bardzo wysokim poziomie, a co miesięczne dodatki mogą z niej uczynić najbardziej regrywalny tytuł na rynku! Sama rozgrywka jest dynamiczna, pełna ciekawych decyzji. Granie konkretnym bohaterem pozwala wczuć się w sytuacje i naprawdę mocno przeżywać starcie z wrogami. Każdy bohater ma swoje unikalne mechanizmy w grze i indywidualny charakter oraz tzw alter ego - vide Spiderman/Peter Parker, co dodatkowo urozmaica każde rozdanie. Gra bardzo dobrze spisuje się solo. W przypadku rozgrywki w 3 lub 4 osoby pojawia się trochę chaosu na stole z uwagi na liczne synergie pomiędzy kartami i większość ilość decyzji. Wykonanie gry stoi na wysokim poziomie. Pudełko zawiera wypraskę, ale niestety nie posiada przekładek. Na kartach widnieją świetne ilustracje w wielu przypadkach wyciągnięte wprost z komiksu.
Do minusów na chwilę obecną można zaliczyć brak kampanii fabularnych, co jednak może zmienić się w przyszłości.
Gorąco polecam, mimo, że gra pojawi się na rynku polskim tylko w jęz. angielskim. Ode mnie 10/10 :)


obrazek
Wielka Pętla
Najlepsza gra wyścigowa :),
Wielka Pętla choć jest już dość leciwą grą to, jednak na polskim rynku pojawiła się dopiero teraz. Jest to kwintesencja gier wyścigowych. Emocje są obecne do samego końca, a różnorodne trasy zapewniają tysiące możliwości różnego kombinowania. Ponadto wydawca wypuścił aplikację w języku polskim umożliwiającą tworzenie wyścigów wieloetapowych. Nawet nie interesując się kolarstwem pokochacie ten tytuł :) Polecam :)

obrazek
Sagrada (edycja polska)
Jedna z najlepszych gier abstrakcyjno-logicznych,
Sagrada pojawiła się na polskim rynku dość szybko po premierze jej największego rywala - gry Azul. Powstawało pytanie, którą z gier warto mieć w kolekcji? Która z nich jest lepsza? Otóż najkrócej rzecz ujmując warto mieć obie, ale jeżeli musiałbyś wybierać jedną to bierz Sagradę, najlepiej wraz z dodatkiem :)
Sagrada to gra coraz popularniejszego gatunku gier logicznych. Układamy w niej swój witraż stosując się do prostych reguł, jednocześnie realizując cele indywidualne i grupowe.
Niewątpliwie jej głównym atutem i rzeczą na, którą zwracamy uwagę niemal natychmiast jest wygląd. Przepiękne plansze graczy oraz kolorowe kości są niesamowite. Sama rozgrywka jest lekka i przyjemna, choć czasami potrafi 'przegrzać zwoje' :)
Polecam zarówno początkującym, jak i zaawansowanym graczom :)