PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Izekpyzek

obrazek
Red7
Rewelacyjna,
Małe pudełeczko a tyle szczęścia. Gra ma pozornie proste zasady. Układamy własną paletę barw i trzymamy się tego, żeby we własnej turze wygrać. Okazało się jednak, że niektórym osobom przysparzała chwil frustracji i wątpliwości. Bardzo miły przerywnik między cięższymi grami wymagający od nas skupienia i ciągłej analizy kart. Polecam

obrazek
Kiwi
Świetna zabawa,
Zacznę od tego, że gra jest bardzo ładnie wykonana. Wszystkie komponenty są dobrej jakości. Gra jest niby prosta, ale wymaga odrobinę sprytu i koncentracji. Należy także przestrzec wszystkich że grając w Kiwi muszą nastawić się na śmiech i latające wszędzie krążki z ptakami. Maluchy mogą mieć troszkę problem z wyrzutniami, ale przy pomocy będą miały sporo frajdy.

obrazek
Jaipur (stara edycja)
Zachęcam do kupna,
Jaipur to bardzo dobra gra dla 2 osób.
Wszystkie komponenty są bardzo dobrze wykonane. Wypraska przemyślana tak żeby każdy element miał swoje miejsce. Instrukcja dobrze i przejrzyście napisana. Krótko i zwięźle.
Jeśli ktoś lubi gry ekonomiczne a często ma możliwość grania tylko w dwie osoby to gra dla niego. Nie dłuży się i niby każdy dla siebie coś zbiera to można obserwując ruchy przeciwnika podebrać złośliwie karty. Tytuł godny zakupu


obrazek
Kakao
Dobra,rodzinna gra,
Kakao jest pęknie wydaną grą. Oczywiści układanie kafelków podobnie jak w Carcassonne, tylko że trzeba dokładniej przemyśleć jak kafelek ułożyć,żeby jak najlepiej wykorzystać jego możliwości. Każdy gracz ma poza tym plansze na której porusza się \"nosiwodą\" aby na koniec mieć jak najmniej ujemnych punktów. Miło gra się zarówno we dwójkę jak i w większym gronie. Proste zasady pozwalają na szybkie wprowadzenie nowego gracza.

obrazek
Mondo
Dynamiczna, świetna,
W Mondo naszym zadaniem jest układanie z dostępnych kafli swojego świata. Niby nic ale gdy budujemy wszyscy naraz i w dodatku pod presją czasu- robi się ciekawie. Mamy też wiele dodatkowych zadań, które możemy wykonywać: dodatkowe punkty dla tego kto ma najwięcej zwierząt, kto ma najwięcej jezior. Poza tym plansza jest dwustronna więc mamy różny stopień trudności. Wszystko to ma jeszcze piękną oprawę graficzną. Nam się nie nudzi ta gra i ciągle jest tak, że ktoś chce coś ulepszyć. Gorąco polecam

obrazek
Przebiegłe Wielbłądy
Świetna gra,
Przebiegłe wielbłądy to rewelacyjna gra z nutą hazardu. Zasady gry są proste-mechanizm bliski pędzącym żółwią. Wyrzucasz kostkę z piramidy i poruszasz się wielbłądem w danym kolorze. W trakcie gry możesz też obstawić, który wielbłąd wygra daną turę bądź zaryzykować i obstawić, który wygra cały wyścig. Można też nieco namieszać używając specjalnych kafli ,które mogą cofnąć faworyta. Rozgrywka zawsze jest pełna emocji. Duży plus za rozgrywkę w 8 osób.

obrazek
Śpiące Królewny
Szybka i banalna,
Gra na początku urzekła mnie piękną grafika. Temat wydawał się ciekawy-gra dla dziewczynki. Niestety gra mnie rozczarowała. miała być prosta i szybka i niby wszystko się zgadza, ale nie rozumiem dlaczego ktoś napisał że gra jest dla dzieci od lat 8?! Zasady są banalne i nie sądzę żeby bystry 6-latek nie poradził sobie z opanowaniem ich. Zaledwie 2 karty specjalne. proste dodawanie i tyle. Grę polecam do szybkich rozgrywek , ale dla zdecydowanie młodszych dzieci.

obrazek
Mare Balticum
,
Gra podbiła nasze serca. Jest dość prosta,ale nie banalna. Każdy gracz ma swoje kutry,którymi porusza się po morzu ławiąc ryby bądź zdobywając bursztyny. To w skrócie ponieważ nie wiadomo ile będą ryby warte- gdyż sami decydujemy jaką dla nas będzie dany gatunek miał. Obstawiamy czy to będzie 0 czy max.3. Elementem podkręcającym jest to że losujemy żetony,którymi uzupełniamy rybki na planszy, ale możemy też wylosować żeton upływu czasu więc nigdy nie wiadomo ile dana rozgrywka będzie trwała i jak szybko musimy pozbyć się ryb. Gra prócz wersji podstawowej ma jeszcze dwa rozszerzenia.
6 latek słabo dawał sobie z tą grą radę a 11 latka chętnie wracała do niej wracała. Gorąco polecam do rodzinnych rozgrywek.Warto też wspomnieć że plastelinowa grafika jest naprawdę świetna :)


obrazek
Next!
Szybki przerywnik,
Gra jest bardzo prosta: rzucamy kośćmi 3 razy jeśli udało się wyrzucić jeden z trzech przedstawionych układów to bierzemy daną kartę. Każda karta daje nam inną ilość punktów. Wygrywa ten kto oczywiści zdobędzie najwięcej punktów. Mamy też urozmaicenie rozgrywki w postaci kart oznaczonych specjalnymi symbolami. Zasady do wytłumaczenia w minutkę. Doskonała jako przerywnik i do gry z dziećmi.

obrazek
Brains - Japanischer Garten
Piękna i wciągająca,
Gra z typu gier logicznych. Mamy zaledwie 7 kafelków a tyle możliwości ułożenia! Na każdym kaflu przedstawiony jest fragment ogrodu ze ścieżkami. Musimy tak ułożyć kafle żeby ścieżki spełniały odpowiednie warunki przedstawione na poszczególnych planszach z kolejnymi poziomami. Ścieżki muszą przebiegać przez most bądź prowadzić od jednego symbolu do drugiego.Nie jest łatwo jak ścieżka musi zawijać się i zakręcać żeby przecinać np.4 kafelki przy 3 do dyspozycji. Piękna oprawa graficzna sprawia że miło jest pogłówkować