PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika HorribleNick

obrazek
Fort (edycja polska)
,
Jeśli ktoś szuka małej, szybkiej gry, zaś przejadły mu się imprezówki takie jak Eksplodujące Kotki czy Jednorożce i potrzebuje większego wyzwania, to jest gra do polecenia.

Jest to deckbuilder w którym modyfikować będziemy naszą talię - kumpli z którymi będziemy się bawić. W ramach tury zagrywamy ich, wzmacniając ich efekty innymi kartami. Karty których nie zagramy (a nieraz będzie to prawie cała ręka), trafiać będą na podwórko, skąd inni gracze będą mogli ich nam zabrać. Warto modyfikować talię (co turę rekrutować będziemy jednego kolegę, a może i więcej) mając z tyłu głowy jakąś strategię.
Dodatkowo, przeciwnicy mają możliwość skopiowania części naszych zagrywanych kart. Z tego powodu warto też mieć na uwadze jakie karty zagrywają nasi przeciwnicy, żeby dostać dodatkowe benefity w ich turach.
W grze punkty dostajemy z kart, za poziom Fortu oraz za prywatną zasadę, którą losujemy przy pierwszym podniesieniu poziomu Fortu. Dodatkowo, kolejne podniesienie pozwala nam wybrać wyjątkową umiejętność, bonus. Zarówno zasad jak i bonusów jest tyle, że prędko nam się nie znudzą.
Gra jest na 2-4 osób i faktycznie działa przy każdej liczbie graczy. Zasady nie zmieniają się, jak to często ma miejsce przy mniejszej liczbie graczy. Jedyne co się zmienia to dynamika gry.
Dodatkowo, do gry wyszedł dodatek Cats & Dogs, dodający dwa moduły, zwiększając regrywalność.
Polecam