PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika EdiKo

obrazek
Super Farmer De Lux
ŁADNA, PROSTA GRA,
Na początek chciałbym zaznaczyć - nie jest to gra dla dorosłych. Raczej dla dzieci i grania z dziećmi. I w takim kontekście będę ją rozpatrywał.

Wykonanie:
- pudełko z trwałego, sztywnego kartonu. Co prawda bez przegródek na żetony i inne elementy, ale torebki strunowe załatwiają sprawę.
- plansze zagród także ze sztywnej, trwałej tektury. Plus za umieszczone na nich przeliczniki zwierząt.
- okrągłe żetony z bardzo ładnymi rysunkami zwierzątek. Twarda, lakierowana tektura. Bez problemów wyciskały się z arkuszy.
- figurki małych i dużych psów - po prostu piękne.
- kolorowa, czytelna instrukcja.
- 2 różnokolorowe, dwunastościenne kostki z fajnego, miłego w dotyku tworzywa. Rysunki na kostkach raczej czytelne.
W sumie gra przedstawia się DUŻO lepiej od poprzednich jej wydań.
Za wykonanie - 5.

Sama gra to przede wszystkim rzuty kostkami i wymiana zwierzątek jednych na drugie. Ta olbrzymia losowość może niektórych zniechęcić do tej gry, ale dla dzieci w sam raz. Oczywiście kostki są \"złośliwe\" i często trudno ruszyć z miejsca (jak wypadają 2 różne zwierzęta na początku gry), ale można skorzystać z zawartego w instrukcji \"dynamicznego\" wariantu gry i wtedy gra nabiera rumieńców. Wymiana zwierząt to faktycznie tabliczka mnożenia w zakresie do 6. Piękne figurki psów strzegą naszej zagrody przed podstępnymi: lisem i wilkiem chcącymi nas pozbawić całego lub części przychówku. I to się zdarza w całkiem czasem niespodziewanym momencie np. po powrocie piesków do głównego stada. Ale w sumie gra dostarcza dużo radości, szczególnie podczas gry z dziećmi.
Za tematykę - 4.
Za dużą losowość i małe możliwości wpływania na grę - 3.
Wypadkowa tych ocen to - 4 (umieszczona powyżej).

Polecam rodzicom chcącym spędzić miło czas ze swoimi pociechami oraz dla samych dzieci, a może (choć to niekoniecznie) i samym rodzicom jako przerywnik między trudniejszymi \"dorosłymi\" grami.obrazek
Trybiki
SZYBKA, PROSTA GIERKA,
Pierwsza gra wydawnictwa Kaduceusz. Gatunek abstrakcyjno-logiczne z elementem losowości.

Wykonanie:

- pudełko wykonane z dość sztywnej, grubej falistej tektury. Brzegi tektury nie są oklejone, ani zawinięte więc po jakimś czasie mogą się rozwarstwiać. Mój egzemplarz ma tendencję do samoczynnego otwierania się, ale może to jednostkowy przypadek.
- plansza trochę pstrokata, ale czytelna.
- pionki to szklane przeźroczyste kamienie (dobry pomysł). chociaż ich przeźroczystość przy słabszym oświetleniu czasem powoduje, że nie zawsze widać jaki kamień ma kolor.
- instrukcja, a właściwie 2 instrukcje (w języku polskim i niemieckim), wydrukowana na dobrym papierze, kolorowa, czytelna i przejrzysta właściwie tłumaczy wszystki reguły gry.
Za wykonanie - 3,5.

Sam początek gry polega na rzuceniu kostką i decyzji na którym z czterech pól (zgodnie z ilością wyrzuconych oczek) postawić pionek. Później już pole manewru się zawęża. Tytułowe \"trybiki\" mogą pomóc, ale i zaszkodzić gdy przeciwnik przepychając nasze pionki psuje naszą, budowaną od kilku tur, koncepcję. Możemy mu się \"odwdzięczyć\" za chwilę tym samym i to jest właśnie to co mi się podoba w tej grze.
W większości przypadków (a rozegrałem już kilkadziesiąt partii) gra kończy się po 5-6 minutach. Dla lubiących bardziej skomplikowane gry logiczne może to być wadą.
Szybka, nieskomplikowana gierka. Świetna dla 2 graczy jako przerywnik lub gdy czekamy na większy skład do bardziej złożonej rozgrywki.
Mały stopień skomplikowania, duża losowość, krótki czas gry - 3.
Ogólna ocena - 3. W kategorii szybkich gier 3,5 (tym bardziej, że cena jest niewygórowana).
obrazek
Abalone
SUPER GRA,
Idealna gra, chyba dla wszystkich. Proste zasady, do wytłumaczenia w minutę. Mnóstwo strategicznych możliwosci, a jeszcze więcej przy alternatywnych ustawieniach początkowych (do znalezienia w internecie). do tego przepiękne, wysokiej jakości wykonanie, przyjemne w dotyku kule i ten dźwięk przy ich przepychaniu. Do grania nie tylko w domu, graliśmy także nad jeziorem w niczym to nie przeszkadzało. Jest to gra, w którą najczęściej gram z żoną (obok Blokusa). Niektórym kojarzy się z szachami, ja bardziej skłaniam się do porównania z warcabami. Po prostu SUPER. Wszystkich miłośników gier logicznych i nie tylko gorąco namawiam do zakupu i grania.

obrazek
Blokus (Granna)
PROSTA WCIAGAJĄCA GRA,
Zasady tak proste, że nawet 5 letnie dziecko je szybko pojmuje. Proste wcale nie znaczy prostackie i łatwe. Możliwości planowania strategicznego są bardzo duże. Gra ta (obok Abalone) najczęściej gości w naszym domu. W 2 czy 4 osoby gra nam się najlepiej. W 3 osoby gra, mnie osobiście, wydaje się trochę sztuczna. Znakomite wykonanie planszy i kolorowych klocków. Gra może nie jest najtańsza, ale to wszystko rekompensuje przyjemność z grania. Ostatnio dzięki Blokusowi udało mi się wciągnąć do gry moje 50,60 - letnie ciocie i wujka. Graliśmy do późnej nocy i wszyscy mieli mnóstwo frajdy. Szczerze wszystkim POLECAM !!!!!!!!!!!!!

obrazek
Kakerlakenpoker
BARDZO DOBRA GRA IMPREZOWA,
Może tematyka ilustracji na kartach nie wszystkim na początku się podoba, ale po chwili się z nią oswajają.Typowa gra na imprezy, nawet na większą (8-10) ilość osób. Zasady podobne do starej karcianej gry w oszukańca (tylko tu bierzesz jedną kartę). Sprawdza się przy każdej ilości osób od 3 wzwyż. W 2 też daje się grać odkładając 10 kart zakrytych. Graliśmy w Blefuja maksymalnie w 9 osób i wszyscy byli zadowoleni. Grać można wszędzie: w domu, w samochodzie, na kocu na plaży. Wszędzie tak samo dobrze się sprawdza. Przy grze jest zawsze dużo śmiechu i emocji. Jeśli lubisz gry przy których nie trzeba mocno móżdżyć POLECAM !!!!!!!!!!!!!

obrazek
Polowanie na robale
FAJNA, PRZYJEMNA GRA,
Robale jak najbardziej mogą być sympatyczne i dawać dużo radości. Szczególnie te z wysokimi numerami, a o te nie jest wcale tak łatwo. Mimo dużej losowości - 8 kostek, mozna sobie opracować jakąś strategię wygrywającą, którą czasem burzy zabrany przez przeciwnika klocek z góry uzbieranego stosiku. Ale to przecież tylko gra i jest bardzo dużo śmiechu oraz zabawy. Gra praktycznie dla każdego kto potrafi liczyć, czyli także dla dzieci nawet przedszkolnych. Dobra gra do wciągnięcia w planszówkowe hobby różnych ludzi, którzy nie mają pojęcia o tym jakże przyjemnym zajęciu jakim są gry planszowe. Prosta, łatwa do wytłumaczenia i przyjemna. Oczywiście kupujcie i grajcie.