PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika DJ

obrazek
Pentomino
prosta, ale ciekawa,
Układanka składa się z 12 klocków o różnym kształcie.Można wyznaczyć sobie różne cele, np.zmieścić wszystkie elementy w prostokącie o wymiarach:3x20, 4x15, 5x12, 6x10 lub poruszyć wyobraźnię i układać figury przypominające swym kształtem znane rzeczy
Mam tę układankę i nawet chyba gdzieś notatnik z kilkuset wariantami utworzenia prostokąta 6x10. Dawno nie grałem, ale chyba muszę sobie ją odświeżyć.
Układanka o tyle ciekawa, że można za pomocą tych klocków ułożyć różne prostokąty, ale również figury o kształcie samych klocków (wtedy używa się 9 z 12 klocków).Można więc samemu się zabawić.


obrazek
Mastermind (edycja skandynawska)
bardzo ciekawa,
Jeśli się lubi \"główkować\" to gra się spodoba.
Minusem jest to, że ten gracz, który tworzy tajemnicze zestawienie kolorowych pionków - kod - trochę się nudzi. Po próbie odgadnięcia układu (kodu) przez przeciwnika on dokonuje tylko oceny tej próby.
Odgadujący analizując poszczególne odpowiedzi musi odgadnąć właściwy kod.
Gracze grają na przemian i wygrywa ten, który potrzebował mniej kolejek na rozwiązanie zadania.
Grę można utrudnić wprowadzając dodatkowy pusty kolor - zamiast pionka pozostawiamy puste miejsce.


obrazek
Phase 10 (edycja niemiecka)
dobrze się bawiłem,
Odwiedziłem znajomych na urlopie w Niemczech. Zaproponowali grę Phase 10. Nie było problemów z pojęciem jej zasad. Graliśmy we cztery osoby.
Każda z 10 faz gry polega na zebraniu określonego układu kart. Po jego zebraniu wykładamy się na stole. Pozostałych kart pozbywamy się dokładając do już leżących na stole układów ...

Gra się spodobała - postanowiłem ją kupić po powrocie z urlopu. (choć cena do najniższych nie należy, to chyba kupię dwie, żeby zrobić komuś prezent).
Polecam


obrazek
Rummikub
gra w którą powinien zagrać każdy,
Gdy zagrasz raz od razu polubisz...
Odwiedziłem znajomych na urlopie w Niemczech. Zaproponowali między innymi grę Rummikub. Graliśmy we cztery osoby. Obie pokazane przez nich gry bardzo nam (z żoną) się spodobały - postanowiliśmy je kupić (kupię dwie, żeby też komuś podarować).
Gra pobudzająca do myślenia. Na początku trzeba zebrać określone kości, żeby się \"wyłożyć\", potem trzeba pogłówkować jak pozbyć się pozostałych kostek.
Gra dobra na wyjazd a także w domowym zaciszu...
Polecam