PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Cornel

obrazek
Maracaibo (Polskie wydanie)
Gra jest świetna!,
Maracaibo to świetna gra euro, w której podróżujemy swoim statkiem po Karaibach. Przybijamy do portów by w nich handlować (za pomocą kart) i wykonywać dostępne tam akcje/zadania. Ale żeby nie było tak miło, to na otwartych wodach czyhają na nas piraci! Możemy walczyć dla trzech różnych narodowości (wybór zależy od nas), dzięki czemu zdobywamy punkty (na koniec gry) na torach wpływów i kolonizujemy wyspy. Oczywiście podczas rozgrywki przyglądamy się bacznie ruchom innych graczy, bo mogą oni się przyczynić do zakończenia rundy, zanim na przykład zdążymy zrobić wszystkie zaplanowane akcje. Zagrywając karty (które wykorzystujemy na kilka różnych sposobów) możemy ulepszać nasz "silniczek", co przyczyni się do pozyskania większego dochodu i do zdobycia punktów na koniec gry. Płynność i przyjemność z gry to kolejne plusy. Możliwa jest także do rozegrania kampania, która stawia przed nami nowe wyzwania. Gorąco polecam!

obrazek
Spirit Island
,
Świetna gra! Na początku może wydawać się troszeczkę "trudna", ale po ogarnięciu zasad i zależności między kartami rozgrywka sprawia niesamowitą satysfakcję. Modularna mapa, zróżnicowane duchy o różnych umiejętnościach i brak syndromu lidera to kolejne plusy. Rozgrywka wymaga taktycznego podejścia. To jakie karty zagramy, w jakiej kolejności i na jaki typ terenu, należy zaplanować co najmniej jedną/dwie tury w przód. Gra bardzo kooperacyjna, wymaga ścisłej współpracy między graczami. Serdecznie polecam!

obrazek
Na skrzydłach
,
"Na skrzydłach" to pięknie wydana, bardzo przyjemna gra rodzinna, jak też przerywnik między cięższymi tytułami. Partia nie trwa zbyt długo (na 2 osoby 40 minut do godziny), co pozwala zagrać w grę nawet po ciężkim dniu w pracy. Jak najbardziej można w nią grać z dziećmi, albo z graczami, którzy nieczęsto grają w planszówki. Ci, którzy szukają głębszej taktyki i strategii- nie znajdziecie jej tu :). Losowość odgrywa tu znaczną rolę. Niemniej jednak grę serdecznie polecam.