PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Bonia

obrazek
Czarne historie 3
Świetna gra imprezowa,
Grę kupowałam z dużymi obawami, nie lubię gier \"jednorazowych\", które po pełnym rozegraniu nie zaskakują niczym nowym. Jednak Czarne historie zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie. Rzeczywiście historia raz rozpracowana nie nadają się do ponownego rozegrania w tej samej grupie osób, jednak w pudełku znajduje się sporo historii, z których każdą rozpracowuje się z 15-30 min. co daje sporo zabawy, zanim grę przejdziemy. Niesamowitym plusem jest możliwość rozegrania jej w bardzo dużym gronie, my graliśmy w 10 osób i spokojnie dała rade. Dodatkowym plusem jest niewysoka cena. Serdecznie polecam :)

obrazek
Wiochmen 2
Rozkręcacz imprez,
Gra jest poprostu niesamowita :) Kiedy pierwszy raz wzięliśmy, wszyscy się krzywili, bo za dużo zasad i ogólnie daj coś szybszego. Po pierwszej rundzie beret zrobił furorę, gra kupiła wszystkich. Nie ma imprezy z grami, żeby znajomi nie pytali czy mam Wiochmena :P. Olbrzymim plusem jest nieprzewidywalność zakończenia, to, że ktoś prowadzi nie znaczy, że na ostatnim polu nie znajdzie informacji cofnij się o trzy pola :P lub zamień się z kimś na miejsce. Grę podkręca możliwość podrzucania sobie utrudnień jak małolotny patrol czy biczowanie. Po kilku grach powstawały już strategie.
Co do minusów, to niewiele ich jest jednak...konieczna jest duża przestrzeń do rozłożenia kart (np. stół). No i w warunkach imprezowych gra się zużywa trochę szybciej, nawet myślałam nad zalaminowaniem kart.
Jednak to wszystko jest niczym przy świetnej zabawie, którą daje Wiochmen.


obrazek
Palce w pralce
Świetna zabawa,
Gra w opisie wydaje się mało ciekawa, takie tam pokazywanie znaków... jednak okazała się hitem. Często jeździmy w dużych grupach na narty, jest tam pełen przekrój wiekowy ludzi od 5-80 lat. Palce w pralce wkręcają wszystkich. Zasady są łatwe, śmiech i rytm tak dają o sobie znać, że nawet osoby, które nie grają z nami w danym momencie przerywają rozmowy żeby spojrzeć co my tam szalonego robimy. Nie ma lepszej gry na zapoznanie, każdy się wygłupi i stary i młody po jednej partii gry każdy jest już na \"TY\" i zabawy kręcą się do nocy.
Jako, że zazwyczaj gramy w dużej grupie przydałby się więcej bomb, żeby gra się za szybko nie kończyła, jednak nie przeszkadza to bardzo.
Jeśli szukacie gry imprezowej, łączącej ludzi, szybkiej i dynamicznej to bardzo polecam.