PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Belial

obrazek
Scythe: Najeźdźcy z dalekich krain
Obowiązkowy dodatek,
Dwie nowe nacje bardzo urozmaicają rozgrywkę. Na początku Japonia może wydawać się za mocna, głównie przez zdolność z pułapkami. Potrzeba czasu aby nauczyć się przeciwko nim grać. Dodatek pozwala też grać w 6 i 7 osób. To już wymaga jednak sporo czasu.

obrazek
Gloomhaven 2nd edition
Ideał,
Gra absolutnie doskonała. Czerpie wszystko co było dobre w poprzednich dungeon crawlerach i w cudowny sposób omija wszystkie wpadki. Rozwój postaci i dążenie do osiągnięcia celu życiowego fenomenalne. Grafika ok, Descent miał lepszą, ale Gloom nadrabia to z nawiązką grywalnością.
Minusem na pewno jest za mała liczba kart z celami na pojedyńczy scenariusz i trochę szkoda, że wrogowie to kartoniki a nie figurki. Mimo tego gra jest absolutnym hitem jakiego bardzo dawno nie było.


obrazek
Forbidden Stars
Świetna gra,
Świetna gra, jak dla mnie jedna z najlepszych gier strategicznych obecnie dostępnych. System rozkazów zaczerpnięty ze Starcrafta. Losowość kostek w bitwach modyfikowana przez świetne karty walki. Wygrywa naprawdę najlepszy. Nie ma przypadków. Jedyny minus to fakt, że nigdy nie będzie dodatków i kolejnych raz.