PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Bartual

obrazek
Agricola
fenomenalna,
Zakupiłem Agricolę przed Świętami sugerując się rankingiem na boardgeek i licząc że będzie trochę czasu aby zrozumieć zasady. Pierwszy raz zagraliśmy z żoną i teściami bez kart pomocników i małych usprawnień czyli wariant rodzinny. To bardzo trafione, że twórca pomyślał o tym wariancie, pozwala on lepiej poznać mechanikę gry przez co wprowadzanie kart w późniejszym etapie staje się płynniejsze. Teściowie ku mojemu wielkiemu zdziwieniu zaakceptowali tę grę i kilka dni po pierwszym rozegraniu zaczęli kombinować co by zrobić aby zdobyć jak najwięcej punktów i wygrać. Ach ta chęć rywalizacji...

No właśnie - o to w tej grze chodzi, punkty zwycięstwa są przyznawane na samym końcu gry a otrzymujesz je za to co przez jej przebieg dokonałeś, za posiadane elementy gospodarstwa, za trzodę, za uprawy, za rozbudowę chałupy. Mogą też trafić się punkty ujemne dlatego ważne jest aby każdy z elementów gospodarstwa rozbudować równomiernie.

Gra wydana jest przepięknie, drewniane znaczniki i figurki trzody, kolorowe plansze i karty, których jest dużo i każda jedyna w swoim rodzaju.
Wariant jednoosobowy też jest niczego sobie.

SERDECZNIE POLECAMY!!!


obrazek
Wsiąść do Pociągu: Europa
Uzależniająca,
Świetna rozrywka dla całej rodziny!
Wytłumaczenie zasad jest bajecznie proste i sama rozgrywka nie trwa długo.
Gra polega na budowaniu połączeń kolejowych pomiędzy miastami Europy na planszy z 1901 roku. Karty pociągów są pięknie namalowane, plansza też niczego sobie. Uciążliwy problem przecinających się torów a zarazem wścibskiego przeszkadzania sobie został rozwiązany przez możliwość używania dworców (3 sztuki na grę). Punktowanie pod koniec rozgrywki przebiega bardzo szybko co też jest dużą zaletą.
Z czystym sumieniem wystawiam piątkę i polecam tę grę każdej rodzinie.