PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Asarakasa

obrazek
Agricola (wersja dla graczy)
Super gra,
Witam,
Agricola wersja dla graczy jest bardziej zaawansowaną wersją gry niżeli wersja rodzinna. Przede wszystkim jest więcej możliwości gdzie postawić naszego pionka oraz graficznie jest to lepiej ukazane niżeli w wersji rodzinnej.
Agricola sama w sobie ma prostą mechanikę i szybko da się wytłumaczyć zasady gry. Główną zasadą w grze jest wygrana poprzez zapełnienie swojej planszy izbami, oborami, pastwiskami oraz polami. Na koniec gry powinniśmy mieć dużo dyń, zbóż, owiec, świń, parę krów oraz powinniśmy skupić się by rozwinąć izby nasze z drewniany do kamiennych i posiadać je minimum w liczbie 4szt by nasi członkowie rodzin mieli gdzie mieszkać i byśmy mogli wykonywać większą ilość ruchów.
Jest to gra ekonomiczna z elementami losowymi w postaci kart, które rozkłada się jako pola akcji.
Grę tą gdy zabieram do znajomych to nie potrafimy się oderwać od niej, czasem są delikatne sprzeczki że ten zabrał pierwszy owce bo kto inny je chciał, no ale cóż na tym polega gra - Kto pierwszy ten lepszy, każdy chce grać w nią na swój sposób ale również chciałby mieć wszystkiego dużo dla siebie :)
Polecam tą grę dla miłośników gier ekonomicznych, rodzinnych oraz losowych. Można w nią nie raz grać i za każdym razem będzie to inna rozgrywka i inna partia:)
Polecam!


obrazek
Takenoko (edycja polska)
Super gierka dla dzieci i dorosłych,
Co prawda kupiłem tą grę na prezent dla siostrzenicy, lecz zawsze gdy z nią rozmawiam i jej rodziną to bardzo chwalą tą grę, argumentując częstymi grami w nią ze wzg na piękne wykończenia figurek jak i samych płytek pól. Bardzo im przypadła do gustu gra, więc i innym rodzinom z dziećmi mogę śmiało polecić tę grę:)

obrazek
Magnum Sal: Muria
niezły dodatek:),
Witam, niewiele dodam, gdyż poprzednicy już ocenili dodatek. Choć muszę sam przyznać że ten dodatek wiele zmienia w samej grze, trzeba zakładać nową strategię i planować jak wyprzedzić wrogów by samemu przejąć jak najwięcej przy najmniejszych stratach:)
Dodatek ten kupiłem dawno temu już, ale przyznam że warto było ponieważ wiele nowych i fajnych sytuacji wprowadza, dzięki czemu trzeba więcej myśleć by wygrać bądź mieć dużo szczęścia:)
Polecam:)


obrazek
Memory przyrodnicze
świetne odświerzenie pamięci,
Witam, przyznam że jak znalazłem tą grę dostępną to od razu ją zamówiłem by sobie przypomnieć dzieciństwo, jak grało się w Memory, żeby poćwiczyć zapamiętywanie. Gra nie ma trudnych zasad, głównie polega na potasowaniu 72 kartoników (36 par) zrobionych z mocnej tektury i ładnie oprawionych graficznie i rozłożeniu ich na płaszczyźnie zakryte (obrazkami do płaszczyzny). I szukamy na przemiennie, czyli jedna osoba odkrywa kartonik (muszą zobaczyć obrazek wszyscy gracze) i drugi kartonik, jeśli są to te same obrazki i tworzą parę zabieramy je z planszy i kładziemy obok siebie i sprawdza kolejne 2 kartoniki aż do pierwszego skuszenia, wtedy następny gracz odkrywa kartoniki, itd.. Także jest to świetna gra na pamięć nie tylko dla dzieci ale i dla ludzi w każdym wieku.
Także bardzo polecam Memory:)


obrazek
Catan - Żeglarze (nowa edycja)
genialny dodatek,
Witam, chciałbym pokrótce powiedzieć że ten dodatek wszystko w grze zmienia, nowe strategie trzeba układać, dochodzą scenariusze wg których można grać bądź też stworzyć własny scenariusz i grać na własnych zasadach.
Ja gdy gram z narzeczoną we dwoje tylko to gramy do 17 pkt tworząc własny układ wysp w sposób losowy układając, przetasowany zestaw oczywiście zgodnie z ruchem wskazówek zegara, tworzymy sobie 3-4 wyspy które są zakryte zaś złoża złota (nowy surowiec) są wtedy losowo rozłożone na wyspach (złoża złota pozwalają wybrać jaką chcemy jedną kartę z surowcem, o ile mamy tam osadę, zaś gdy miasto pozwala nam to dwie karty z surowcami pobrać - 2 takie same np 2 drewna, lub 2 różne np. drewno i kamień).
Dochodzi także pirat, który działa jak złodziej, oraz drogi morskie czyli statki których koszt równy jest 1 statek = 1 drewno + 1 owca.
Dochodzi wiele dodatkowych opcji gry takich jak np w wersji podstawowej dróg lądowych gdy je postawiono nie wolno było ich przestawiać, zaś w wersji rozszerzonej w drodze morskiej statki można przestawiać ( jeden na turę) ale jest warunek można statek przestawić jeśli w danej turze nie buduje się żadnej drogi lądowej ani statku, drugim przykładem jest to że dzięki wersji rozszerzonej mamy pirata który działa na tych samych zasadach co złodziej co dodaje pewien problem a także często przewagę nad innymi graczami. By dowiedzieć się jakie inne wspaniałe opcje dochodzą dzięki temu dodatkowi to trzeba samemu sprawdzić kupując dodatek \"Żeglarze z Catonu\".
Bardzo polecam ten dodatek dla miłośników strategii, ponieważ dzięki temu dodatkowi nikomu nie będzie się nudziła ta gra, a zapewni to losowość ułożeń surowców na wyspie bądź też same scenariusze jakie zostały opracowane dodatkowo dla graczy.
Naprawdę polecam ten dodatek i daję 5/5 :)


obrazek
Carcassonne: Wieża (edycja skandynawska)
złosliwa niespodzianka,
Polecam Ten dodatek \"Carcassonne: Wieża\", dzięki której wprowadza się nowy element strategii. Mający na celu stawianie drewnianych wież w trakcie rozbudowywania planszy gry, za pomocą których możemy chwytać pionki innych graczy np. w celu obrony zamku, przejęcia zamku czy też pozbycia się rolnika.
Dodatek ten jest ciekawy i wymagający dodatkowego myślenia jak przejąć pionki przeciwnika bądź nawet jak uniknąć takiego przejęcia własnych pionków przez innych graczy.
Dodatek ten utrudnia grę i przedłuża czas gdy o jakieś 30min.
Polecam więc dodatek dla tych którzy lubią strategiczne myślenie, lubią robić czasem na złość swoim znajomym czy rodzinie ale się przy tym nie obrażając.


obrazek
Carcassonne Big Box 3 (edycja angielska)
Carcassonne w extra wydaniu,
Bardzo przyjemna gra, na początku trzeba parę razy tłumaczyć zasady grającym, choć ogólnie są dość proste. Strategii od tak przed rozpoczęciem gry nie da się ułożyć dla siebie, wszystko zależy głównie od tego jakie elementy będziemy losować, czasem jest to droga, część zamku, klasztor czy rynek. Także możemy być pewni że nie będzie takiego samego ułożenia planszy.
Carcassonne gwarantuje pełny wymiar gry, są co prawda przeszkody, ale układają je przed sobą wzajemnie gracze. Możemy przejmować też Zamki przeciwników ale też za pomocą ruchu smoka eliminować ich z danego położenia.
Gra jest bardzo łatwa w rozumieniu, zasady są ściśle powiązane ze sobą, Carcassonne jest grą nie tylko dla dorosłych ale może być i dla dzieci. Doskonale rozwija myśl strategii i dynamiki jaką sobą przedstawia gra.
Mi i moim znajomym przypadła bardzo do gustu ta gra.
Polecam tą grę wszystkim tym co uwielbiają strategię i losowość gry:)