PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Apiossa

obrazek
Zagadki Smoka Obiboka
Rewelacja!,
Gra przeznaczona jest dla 2-6 dzieci w wieku 4-7 lat.
Przebieg gry jest jeden. Osoba, która umie czytać czyta wierszowaną zagadkę, a dziecko, które zgadnie dostaje kolorowy żeton i układa go na planszy ze smokiem. Kto pierwszy uzupełni kolorowe pola koło smoka - wygrywa.

Gra jest bardzo fajna, ładnie wykonana. Można zabrać ją ze sobą wszędzie. Umili niejedną długą podróż autobusem, pociągiem czy autem.

Polecam! Moja ocena to 5/5


obrazek
Tęcza
Super!,
PLUSY:
- solidne pudełko (w dalszym ciągu nienaruszone, co jest cudem w naszym domu :) ), a także wytrzymała plansza wraz z kółeczkami.
- estetyczny wygląd, a także szata kolorystyczna - w pierwszej chwili nie mogłam się napatrzeć na świetne obrazki w wyjątkowo żywych kolorach.
- dopasowanie reguł gry do różnych grup wiekowych - znajdzie się coś i dla 3-latka, i dla 10-latka, a poza tym samemu można wymyślać kolejne warianty rozgrywek.
- gra nie nudzi się zbyt szybko - w dalszym ciągu gramy w nią przynajmniej raz dziennie i za każdym razem nikt nie narzeka na nudę (przyznaję się bez bicia, że często bywało tak, że zasady gry dla dzieci szybko mnie nudziły i w ten sposób bawiłam się z małym bez większej chęci, a \"Tęczę...\" często inicjuję sama).
- walory edukacyjne - gra uczy rozpoznawać i nazywać kolory, pomaga ćwiczyć pamięć i koncentrację.


MINUSY:
- przychodzi mi do głowy tylko jeden - brak zapasowej kostki (nie jest łatwo znaleźć w sklepie kostkę z kolorowymi kropkami w odpowiednich kolorach)

Podsumowując - grę jak najbardziej polecam dla dzieci w każdym wieku. Można o niej powiedzieć, że nie tyle uczy kolorów, co raczej uczy się nimi bawić.


obrazek
Kot w worku
Rewelacja!!!,
Plusy:
- wytrzymałość - obrazkowe elementy są moim zdaniem bardzo grube, nie ma szans, aby je zgiąć czy złamać, chyba że użyłoby się naprawdę dużo siły :)
- wygląd - obrazki są bardzo ładne i niezwykle kolorowe
- stopień trudności - znajdziemy w środku elementy, które \"macając\" można naprawdę bardzo szybko i bez problemu odgadnąć, ale również takie nad którymi trzeba się trochę nagłówkować
- pomysł - myślę, że sam pomysł na tą grę jest ogromnym plusem

Gra oprócz wyobraźni pobudza do działania różne zmysły.
Odgadywanie za pomocą dotyku, wytężanie wzroku, aby znaleźć odpowiedni obrazek na planszy...
Same plusy :)

Minusy:
Jeśli już koniecznie muszę coś napisać to jedyne co przychodzi mi do głowy to mała ilość obrazków.
Mimo, że jest ich 27 to wyobrażam już sobie, że gdyby było ich jeszcze więcej zabawa mogłaby być jeszcze lepsza :)
U nas ta gra zrobiła furorę :) Od jakiegoś czasu gramy w nią codziennie, ja potrafię już wszystko na pamięć, Nikusiowi jeszcze się nie znudziła :)
Najbardziej lubi grać w to gdzie trzeba mieć zawiązane oczy...
Wszystkie dzieci, które przychodzą do nas w odwiedziny koniecznie muszą grać z Małym i oczywiście każdemu bardzo się podoba. Śmiechów i pisków jest co nie miara :)
A radość z wygranej niesamowita ;)


obrazek
Bim bom
Super gra dla całej rodzinki,
PLUSY:
- gra jest naprawdę bardzo solidna. Pudełko, plansze i wszystkie kółeczka są wykonane z bardzo grubej tektury. Jestem pewna, że ta gra będzie nam służyła bardzo długo, bo sprawia wrażenie jakby była niezniszczalna.
- bardzo podoba mi się szata graficzna gry. Choć postacie są nieco karykaturalne wyglądają po prostu rewelacyjnie. To styl idealnie pasujący do nas. A poza tym gra jest bardzo kolorowa i wesoła. To była miłość od pierwszego wejrzenia ;)
- trzy przykłady zabaw to sporo, ale nasze głowy są pełne pomysłów jak bawić się ta grą na wiele innych sposobów.
- choć gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-8 lat to sądzę, że świetnie nadaje się także dla dzieci i młodszych, i starszych. My testowaliśmy grę z 11-latką i ona także świetnie się bawiła. Zresztą, daleko nie szukając - sama chętnie do niej wracam. Śmiechu mamy przy niej całą masę!
- na dołączonej płycie nagranych jest 7 ścieżek dźwiękowych. Na każdej z nich dźwięki nagrane są w różnej kolejności, więc grę można powtarzać, wykorzystując różne ścieżki bez obawy, że dziecko zapamięta kolejność dźwięków :)
MINUSY:
Tak naprawdę nie widzę żadnych. Choć gdybym się uparła to fajnie byłoby, gdyby na płycie było jeszcze więcej ścieżek dźwiękowych. Zawsze to byłoby większe urozmaicenie ;)