PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Andres700

obrazek
7 smoków
Dobra,
7 smoków to fantastyczna gra familijna nadająca się również na spotkania ze znajomymi. Naszym celem jest ustawienie ciągu siedmiu smoków koloru, który uprzednio wylosowaliśmy. Należy jednak uważać, żeby nie zdradzić za szybko naszego celu, gdyż inni gracze mogą nam pokrzyżować plany za pomocą kart akcji. Zmiana karty celu, przełożenie karty na stole, to tylko część nieprzyjemności jakie może nas spotkać. Gra potrafi wywołać salwy śmiechu, wymaga strategicznego myślenia jak i umiejętności ukrywania działań. Im więcej graczy tym trudniejsza staje się rozgrywka.
Zalety:
- idealna gra zarówno dla starszych jak i młodszych
- wymaga myślenia
- nie wymaga dużo czasu
Wady:
- może nadszarpnąć relacje między znajomymi

Uwaga:
Przed rozpoczęciem gry należy upewnić się, że pod ręką nie znajduje się nic, czym można rzucić w przeciwnika


obrazek
Monopoly Electronic Banking
Dobra, lepsza od klasycznej,
Gra planszowa rodzina, popularna od wielu lat. Polegająca na Zdobywaniu ulic i zwiększenia swoich dochodów. Często spotykana jest też na imprezach wywołuje masę śmiechu i radości. Wymagana jest komunikacja między graczami w celu dobicia targu (kupowanie ulic od innych). Wygrywa ta osoba co ma najwięcej kasy po przeliczeniu. Różni się tym od zwykłego klasycznego monopoly tym, że zamiast masę szwędających się banknotów mamy kartę płatniczą, gdzie trzymamy swoją kasę. Trzeba jednak uważać jak jest ułożona karta i dobrze wpisywać odpowiednie kwoty, bo zamiast pobierać od kogoś pieniędzy dajemy komuś nasze ciężko zarobione grube miliony. Często zdarza się pomylić k- tysiące z M- miliony, ale to tylko na początku gry, potem ma się już w tym wprawę.

Zalety:
+ duża ilość graczy
+ pionki są metalowe, nie mają prawa się zniszczyć
+ gra nadaje się na każdą okazje i każdy zna jej reguły
+ plastikowe karty płatnicze, nie mamy już sterty banknotów, które jakimś dziwnym trafem
gubią się

Wady:
- Czas: przy dużych ilościach graczy nie wiadomo kiedy skończyć i gra przechodzi w monotonność (płacisz komu, ktoś Ci płaci i tak w kółko)
- terminal, jeśli bateria jest rozładowana, nie ma jak grać bo nie ma kasy
- karty płatnicze są zarówno zaletą jak i wadą, gdyż ze starości psują się i nie łączą się z terminalem, co w efekcie zmniejsza nam liczbę graczy

obrazek
Monopoly
Dobra,
Gra planszowa rodzina, popularna od wielu lat. Polegająca na Zdobywaniu ulic i zwiększenia swoich dochodów. Często spotykana jest też na imprezach wywołuje masę śmiechu i radości. Wymagana jest komunikacja między graczami w celu dobicia targu (kupowanie ulic od innych). Wygrywa ta osoba co ma najwięcej kasy po przeliczeniu.

Zalety:
+ duża ilość graczy
+ pionki są metalowe, nie mają prawa się zniszczyć
+ gra nadaje się na każdą okazje i każdy zna jej reguły

Wady:
- Czas: przy dużych ilościach graczy nie wiadomo kiedy skończyć i gra przechodzi w monotonność (płacisz komu, ktoś Ci płaci i tak w kółko)
- Banknoty często się gubią lub rwą


obrazek
Scrabble
Dobra, ale...,
Tę grę zawsze bierze się na wyjazdy rodzinne nad morze w góry itp. Jest dobra gdyż wymaga od nas bogatego słownika zasobu słów (starsze osoby, które czytają w kółko książki mają przewagę) ale co to byłaby gra bez rywalizacji, czasem wystarczy dodać jedna literkę do poprzedniego słowa i już wychodzi się na prowadzenie ^^. Niestety są minusy normalnej planszowej gry, kiedy posiada się kota. Mianowicie kot ni stąd ni z owąd lubi przebiegać po planszy podczas rozgrywki. Dlatego napisałem, że jest tylko dobra ale spokojnie, scrabble posiada wersje podróżna gdzie kafelki z literkami wciska się do planszy dzięki czemu nie są ruchome. Są małe poręczne.

obrazek
Rummikub
Spoko,

Gra dla rodziny, niestety jest ograniczona liczba osób do 4. Prosta gra polegająca na sprycie gracza i prostych obliczeń rachunkowych(start gry, potem spostrzegawczość się liczy i kombinowanie rożnych układów). Gra bardzo jest przybliżona do remika tylko tyle że tu mamy plastikowe kafelki a tam karty i lekko zmienione zasady.

Zalety:
-Kafelki, nie niszczą się jak karty
- szybka rozgrywka, jeśli ktoś nie łapie zasad w pierwszej rundzie może odegrać się w następnej

Wadą tej gry jest:
- cena, zbyt duża. Za taką można znaleźć dużo innych ciekawych gier
- kafelki, gubią się i wtedy nie da rady ich uzupełnić


obrazek
Ewolucja (G3)
Świetna ,
Tę grę kupiłem nie dawno, a już kilkanaście rozgrywek paru godzinnych za mną. Gra wciąga. Polega na tworzeniu zwierzaków o różnych cecha, odrzucenie ogona, drapieżnik, pływanie i wiele wiele innych. Cel gry jest prosty ma jak najwięcej zwierzaków Ci przeżyć, ale jest też haczyk im więcej zwierzaków jest w grze tym więcej żołądków do wykarmienia, a nie zawsze jest wystarczająco pożywienia w banku.

Gra posiada 3 fazy:
- tworzenie zwierzaka
- karmienia bądź zżerania innych przeciwników
- wyginanie (umierają te zwierzaki które nie zostały na karmione)

Te 3 fazy dają nam cała radochę z gry. A jeśli to wam nie wystarczy gra posiada rozszerzenie
Jest to bardzo dobra gra imprezowa

Zalety:
+cena, jak na grę jest niska
+ciekawa rozgrywka
+poręczna, jak każda gra karciana zmieści się wszędzie
+posiada rozszerzenie (), nie wiem jak dla was, ale jak wychodzi zawsze jakiś dodatek to zawsze się ciesze, że są wprowadzane jakieś nowości do danej gry, niestety nie posiadam owego rozszerzenia, ale to nie długo się zmieni


obrazek
Kostka Rubika 5x5x5 HEX
Dobra ,
Trzeba pokombinować zanim wszystkie algorytmy ogarniesz, zajmuje wiecej czasu ułożenie jej niż 3x3x3, 4x4x4. Dzieki czemu otrzymujesz wieksza sadyswakcje z pełni jej ułożenia

obrazek
Prawo dżungli (stare wydanie)
Świetna na imprezy w dużym gronie,
Dostałem tą grę na mikołajki od kolegi z klasy. Od razu poleciałem dokupić dodatek. Gra jest tańsza wersją jungel speed, zasady ma bardzo podobne. Daje mase atrakcji i wrażeń im wiecej osob tym wiecej frajdy. Jedna z moich ulubionych gier.

obrazek
Zestaw Prawo Dżungli
Dobra ,
Posiadam starsza wersje rozszerzwnia, ale to samo tylko w nowym pudełku. Dodatki jak to dodaki wprowadzaja mase nowych reguł do gry, dzięki którym gra staje się jeszcze bardziej interesujaca(w tym przypadku bardziej dynamiczna). Jedna chwili nie uwagi i twoja pozycja w rankingu gry może obrócić się o 180 stopni.

obrazek
PRL - Planszowa Rozrywka Ludowa
Bardzo dobra na poznanie historii,
Grałem w nia na spotkaniu gier planszowych w Warszawie. Gra miej wiecej przybliżona do monopoly tylko z taka różnica, że zamiast kupować ulic to każde pole to pytanie z czasów PRL sa 4 kategorie pytań: technologia , motoryzacja, polityka, tv seriale (chyba takie byly).
Wygrywasz banknoty w różnych nominałach, kasa jest potrzebna do licytacji przedmiotów(bananów, coli, kawy, czekolady). Zabawnie było kiedy kupiłem banany za 10 000zł, a kolega kawe za 1000zł, trzeba umieć licytować tak aby zostało zawsze na późniejszą gre. Zawsze może wypaść w każdej chwili cytacja towaru. Wygrywa gracz ktory zbierze jak najwiecej towaru.

Gra bardzo przyjemna edukacyjna. Jeśli chcesz wygrywać warto poczytać coś nie coś o tych czasach lub częściej w nia grac potem sam bedziesz wiedzieć jaki był powszechny model traktora, kto byl ministrem w danym roku, kiedy był strajk w stoczni, kto pisał o Lechu Wałesie w tamtych czasach, jak nazywał się pająk z pszczółki maji i mase innych ciekawych faktów o tamtych czasach.

Jeśli lubisz gry quizowe i chcesz zgłebić swoja wiedze o czasach PRL po przez zabawe, to polecam tą gre Tobie.