PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika AgnieszkaGrzyb

obrazek
Port lotniczy
Rewelacja dla chłopców,
Fantastyczna, wymagająca myślenia gra dla chłopców lubiących maszyny latające i puzzle. Na każdym puzzlu jest jeden samolot. Każdy samolot jest innego koloru. Zawsze istnieje tylko jedno rozwiązanie zagadki. Pierwszy stopień trudności podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym etapie (łatwiejszym) pokazane jest ustawienie jednego samolotu w konkretnym kolorze. Reszta samolotów jest biała i trzeba wymyślić jak je ułożyć by wszystkie puzzle pasowały. Mój syn - 6 lat - układa układa ten etap sam. Drugi etap pierwszego stopnia trudności to tylko same białe samoloty bez koloru. Jest to trudne dla 6 latka ale po paru grach możliwe do ułożenia. Następne poziomy trudności poczekają, aż dziecko będzie starsze. Gra jest dlatego właśnie fajna, bo wystarcza na długi czas - kilka lat. Im dziecko starsze rozwiązuje trudniejsze zadania. Grę można odłożyć na kilka miesięcy a potem spokojnie do niej wrócić.

obrazek
Make'n'Break Extreme
Gra o niezliczonej liczbie rozwiązań,
Kto lubi budować z drewnianych klocków – musi mieć tę grę. Budowanie przedstawionych na kartach budowli jest naprawdę proste i uważam, że podany na pudełku wiek jest bardzo zawyżony. 5 i 6-latek z powodzeniem da sobie rade z najtrudniejszym zadaniem. Rywalizacja jest w tej grze też ważnym elementem, choć może dla starszych dzieci. Czas nastawiony na zegarze szybko ucieka a te klocki złośliwie się przewracają, gdy się nie jest wystarczająco ostrożnym. Polecam tę grę. Uczy cierpliwości i wytrwałości.


obrazek
Kot i Mysz GoGetter
Gra o niezliczonej liczbie rozwiązań,


Najlepsza – moim zdaniem – z wydanych do tej pory gier z serii Smart Games. Dobra dla dziewczynek i dla chłopców, do rozwiązywania w domu lub w przedszkolu. Świetna na deszczowe wakacje. Do każdego zadania pokazano 4 rozwiązania. Mojemu 6-letniemu synkowi podoba się jednak najbardziej to, że układamy zupełnie inne drogi niż te pokazane jako rozwiązania w książeczce. Grę można też kupić młodszym dzieciom lubiącym układać puzzle. Już 4-latki mogą kombinować jak zbudować drogę aby nakarmić myszkę serkiem lub jak pies ma trafić do swojej budy. Niekonieczne są do tego zagadki pokazane w książeczce. Pierwsze zadania z książeczki z łatwością ułoży 5-latek.


obrazek
Sowa czy zebra
,
Przyda się dobra pamięć!

Świetna zabawa dla całej rodziny. Taka trochę inna wersja tradycyjnego „MEMO”. Wymaga trochę wolnego czasu i „wolnej głowy”. Przy okazji gry można poćwiczyć wymowę naszych pociech. Trzeba się naprawdę dobrze skupić aby nie zapomnieć jaka karta ukryta jest pod jednym z sześciu kolorowych kubeczków. Tym bardziej, że co chwilę ktoś zgaduje i zabiera tą już zapamiętaną kartę. Gra solidnie wykonana i bardzo kolorowa. Uczy i bawi zarazem.