PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika 4wilki

obrazek
Figuraki
polecam,
Gra dla najmłodszych o wiele ciekawsza od innych tego typu. Przy okazji historyjki obrazkowej dziecko uczy się rozpoznawania kolorów i kształtów. Uczy się też dostrzegania figur w otaczających przedmiotach. Starszym dzieciom może słuzyć jako lotto, albo do układania własnych kompozycji. Lubiło ją dwoje moich dzieci. Estetczynie i solidnie wykonana - co przy grach dziecięcych ma znaczenie.

obrazek
Już czytam
taka sobie,
Niestety 12 portretów zwierząt to za mało, żeby przekonać dziecko do czytania. Nie zachęca do składania liter, ale raczej do ułożenia obrazka. Moje dziecko juz za drugim razem skłądało \"na pamięć\". I więcej do tej układanki nie powróciło. Plus za estetykę, ale pomysł niedopracowany.

obrazek
Mój pierwszy quiz
szczerze polecam,
Bardzo fajna gra. Moja córka bawiła się nią nawet wtedy, gdy była jaż tak duża, że znała odpowiedzi na pamięć. Na kartach zamieszczono rysunek (zawód, zdarzenie, kolor, zwierzę itp) oraz trzy odpowiedzi, czyli rysunki, któe dziecku mają kojarzyć się z rysunkiem głównym. Odpowiedziom przypisane są otworki, w które dziecko wkłada paluszek. Na odwrocie sprawdza, czy wystający paluszek znalazł się we właściwym otworku i czy odpowiedź jest prawidłowa. Pomysł z otworkami dzieciom bardzo się podoba. Poza tym karty z zagadkami są zróżnicowane tematycznie; rysunki są ładne i dowcipne. To gra przy której można się wspólnie pośmiać.

obrazek
Monopoly Junior (stare wydanie)
polecam,
Polecam tę grę dla młodszego rodzeństwa (przedszkolaki), które nie potrafi grać w \"duży\" monopol. REguły są o wiele prostsze: zamiast wielu domów, stawia się jedną kasą na każdej atrakcji, nominały banknotów to: 1,2,3,4 i 5,więc dziecko uczy się dodawać, wydawać resztę, a tazę mnożyć razy dwea (gdy zabierze dwie atrakcje i należy mu się podwójna opłata). Szkoda tylko, że karty \"szansa\" są małe i przez to trochę nieporęczne.