gry planszowe logiczne > Festiwal Lampionów
GRY LOGICZNE
logo przedmiotu Festiwal Lampionów

Festiwal Lampionów

Udekoruj jezioro lampionami

cena:

85.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 8 lat
czas gry: od 30 do 45 min.

wydawca: Games Factory Publishing (2016)
projektant: Christopher Chung

wersja językowa: polska

Opis


Zbiory były udane: lud spracowany, ale szczęśliwy, spichlerze wypełnione po brzegi. Oto nadszedł czas, by weselić się pod czułym okiem Cesarza. Czas na coroczny Festiwal Lampionów!

„Festiwal Lampionów” to gra logiczna dla 2-4 graczy w wieku 8+, w której gracze wcielają się w artystów z czasów Imperium Chińskiego, dekorujących pałacowe jezioro różnokolorowymi lampionami z okazji corocznego święta zbiorów. Rozgrywka polega na umiejętnym zagrywaniu płytek jeziora, w taki sposób, aby tworzyć odpowiednie układy kolorystyczne nagradzane kartami lampionów – które z kolei układają się w zestawy, przynosząc punkty honoru i cesarskich względów, przybliżając graczy do zwycięstwa.

Zawartość pudełka:

36 kafelków jeziora
56 kart lampionów
30 kart talentów
4 karty pomocy
20 znaczników łódek
1 instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2019-03-29 Ciekawy abstrakt autor: corqan

Festiwal lampionów jest grą abstrakcyjną, w której naszym zadaniem jest zbieranie kombinacji kolorów. Robimy to porzez zagrywanie kafelków z kolorowymi lampionami. Każdy kafelek ma cztery boki, a każdy symbolizuje jaki kolor weźmie gracz w którego jest on zwrócony. Dodatkowo jeżeli osoba zagrywająca kafelek dopasuje kolor lampionu do kafelka do którego doklada to otrzyma bonusową kartę. Ograniczeniem w grze jest liczba kart lapionów, jeżeli się wyczerpią osoba nie otrzyma karty.
Gra wydana jest bardzo dobrze, kafeli są wykonane porządnie, a karty są bardzo ładne. Na stole gra prezentuje się przyjemnie i kolorowo. Rozgrywka najlepiej się sprawdza w cztery osoby, możliwa jest gra w trzy i dwie jednak gra jest wtedy trochę gorsza.
Festiwal lampionów jest prostą grą rodziną, w której jednak podejmujemy sporo decyzji. Polecam jako szybką grę, przerywnik między cięższymi tytułami.