gry planszowe logiczne > Abalone Quattro
GRY LOGICZNE
logo przedmiotu Abalone Quattro

Abalone Quattro

Doskonała gra logiczna tym razem dla 4 osób!

cena:

99.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 7 lat

wydawca: Rebel.pl

wersja językowa: polska

Opis


Nareszcie możesz zagrać w Abalone w 4 osoby!!   Abalone to fascynująca gra, w której proste zasady łączą się z niezliczoną mnogością możliwości, a do tego... kontaktem z fantastycznie wykonanymi elementami gry!    Na czym to polega?  Dwóch, trzech lub czterech graczy zasiada do sześciokątnej planszy z wgłębieniami, w której umieszcza się po 9 kul dla każdego gracza (czy 4 graczach), po 11 (przy 3 graczach) lub po 14 (przy 2 graczach) - białych, czarnych, żółtych lub czerwonych. Gracze na przemian popychają swoje kule tak, aby ostatecznie wypchnąć poza planszę połowę kul przeciwnika. Przepycha się 1,2 lub 3 własne kule (znajdujące się w jednej linii) do przodu, do tyłu lub na boki, przy czym 2 kule mogą popchnąć 1 kulę przeciwnika, 3 moje kule mogą popchnąć do 2 kul przeciwnika.Przy grze czteroosobowej gra się w dwóch zespołach. Zwycięża ten kto wypchnie za planszę 6 kul przeciwnika.

  Dlaczego ta gra jest tak fascynująca?!   Gra z jednej strony wydaje się prostsza od GO, ale z drugiej ma sporo z nim współnego! Do tego, podobnie jak GO, dostarcza sporej przyjemności obcowania z niezwykle dokładnie wykonanymi elementami gry. Bile są ciężkie i przepychanie ich tak, aby wpadły w nowe wgłębienia dostarcza niesamowitej frajdy! W grę można bawić się godzinami Partie mogą trwać od 30 minut do nawet liku godzin! Wszystko zależy od przyjętej taktyki i sposobu gry. Dzięki ciężkim kulom i planszy z wgłębieniami gra wspaniale się nadaje do pociągu, a nawet na jacht! Kołysanie nie robi na niej większego wrażenie, bile twardo siedzą w swoich gniazdkach.
 
Zawartość pudełka:
56 ciężkich kul (o średnicy 22mm) w 4 kolorach - białym, czarnym, żółtym i czerwonym,
sześciokątna, plastikowa,
solidna plansza
instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2016-09-20 Śliczna gra logiczna autor: AdamLodz

Gra logiczna dla dwóch do czterech graczy, polegająca na wypchnięciu sześciu kulek przeciwnika/ów.
Gra dobrze się skalująca. Zarówno w dwójkę czy czwórkę(grami w parach każdy swoim kolorem) graczy rozgrywka jest interesująca i zaskakująca. W trzech graczy występuje czasami syndrom bicia lepszego i trzeba się bronić przed dwoma przeciwnikami.
Plusy:
- szklane duże kule w czterech kolorach są naprawdę prześliczne, samo przesuwanie tych kul to czysta przyjemność
- gra dla całej rodziny wariant dla trzech czy czterech graczy (np jeden rodzic plus jedno dziecko, kontra drugi rodzic i drugie dziecko)
- wypraska mieszcząca wszystkie kule dzięki czemu nie latają po całym pudle chyba że, postawimy je w pionie
Minusy:
- pudełko, ze względu na swoją budowę i zawartość powinno leżeć, gdyż w pionie ze względu na ścięte boki nie ma możliwości przyblokowania ścianek i kulki z wypraski zmieniają swoje miejsce.

Dla mnie gra do polecenia dla całej rodziny, ze względu na krótki czas gry 10 - 30 minut w zależności od zaawansowania, lub do pogrania ze znajomymi podczas przerwy pomiędzy cięższymi tytułami.