GRY LOGICZNE
logo przedmiotu Pente

Pente

Klasyczna gra logiczna

cena:

80.00 49.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 10 min.

wydawca: Winning Moves

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: niemiecka

Opis


Pente to klasyczna abstrakcyjna gra logiczna rozgrywana na planszy o wymiarach 19x19 pól. Celem gry jest ułożenie 5 elementów w rzędzie we własnym kolorze lub przechwycenie 5 elementów przeciwnika. Przechwycenie następuje w momencie kiedy dokładnie 2 elementy przeciwnika znajdą się zamknięte pomiędzy naszymi.

 

 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2010-05-13 gomoku z biciem autor: bigzyg

Czy lubicie kółko i krzyżyk do pięciu, czyli inaczej gomoku? Jeśli tak, to na pewno przypadnie Wam też do gustu pente. Wywodzi się ona z tradycyjnej gry japońskiej ninuki-renju i w stosunku do oryginału została znacznie uproszczona - niestety z pewną szkodą. Otóż pente jest grą kategoryczną. Oznacza to, że rozpoczynający posiada zdecydowaną przewagę zapewniającą mu zwycięstwo (oczywiście jeśli zna on odpowiednią strategię). Dlatego polecam rozpoczynać tą grę w następujący sposób: pierwszy gracz ustawia na planszy w dowolny sposób 4 piony (2 białe i 2 czarne), drugi wybiera, którym kolorem chce grać. Rozpoczynają białe.
Warto wypróbować też wariant keryo-pente, gdzie można zbijać nie tylko 2, ale też 3 wrogie kamienie wg analogicznych zasad. Wygrywa gracz, który ustawi piątkę lub zbije 15 wrogich pionów.