gry planszowe logiczne > Ubongo Extrem
GRY LOGICZNE
logo przedmiotu Ubongo Extrem

Ubongo Extrem

Ekstremalna wersja Ubongo

cena:

139.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 8 lat

wydawca: Kosmos
projektant: Grzegorz Rejchtman

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: niemiecka

Opis


Każdy z graczy otrzymuje swoją planszę oraz swój znacznik koloru oraz dobiera odpowiednie elementy układanki. Następnie obraca się klepsydrą i pojedynek się zaczyna.

Wszyscy gracze próbują jednocześnie wypełnić kształt znajdujący się na planszy dostępnymi elementami złożonymi z wielu połączonych sześciokątów. Jeżeli komuś uda się to zanim piasek w klepsydrze przesypie się do końca krzyczy Ubongo i jako pierwszy wyciąga z woreczka cenne kamienie. Pierwsi którzy rozwiązali zadanie mogą wyciągnać po 2 kamienie. Na koniec liczy się wartość wszystkich kamieni jakie graczy wyciągneli.

 

Zawartość pudełka

  • 54 plansze (432 zadania)
  • 52 elementy układanki (w 4 kolorach)
  • 4 znaczniki koloru
  • 54 kamienie
  • woreczek
  • klepsydra

 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2009-10-13 niezwykłe puzzle autor: Slimak

Piątkowy wieczór przy "kefirku". Jak zwykle padło pytanie: W co gramy na początek? Moja odpowiedz : W układanie puzzli ;-) nie za bardzo przypadła obecnym do gustu. Po otwarciu gry i bardzo szybkim wytłumaczeniu zasad (naprawdę proste, gra niezależna językowo) rozpoczął się wyścig z czasem i z innymi grającymi. Dopiero po około 3 godzinach zmieniliśmy grę. Ubongo jest niezwykle wciągające, a z pozoru proste ułożenie 3 kawałków na planszy jest trudne (żeby grać w wersję z ułożeniem 4 kawałków trzeba być hardcorem ;-)) Nie jest to pozycja dla osób szybko się zniechęcających i niecierpliwych. Szybkie ułożenie swoich "puzzli" i patrzenie jak pozostałe 3 osoby się męczą - bezcenne.