GRY LOGICZNE
logo przedmiotu Beowulf

Beowulf

Nietypowa gra logiczna

cena:

39.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Galakta
projektant: Reiner Knizia

wersja językowa: polska

Opis


Każdej nocy przypominający trolla morderczy potwór Grendel przemierza królestwo Heorot. Każdego ranka wraz z nadejściem świtu Duńczycy zbierają się, by sprawdzić kogo tej nocy uprowadziła straszliwa bestia. W poszukiwaniu bohatera rozsyła się wici… …na które odpowiada potężny Beowulf.

Beowulf: Filmowa Gra Planszowa opowiada o męstwie i pokusach legendarnego bohatera Beowulfa, który stawia czoła wrogom królestwa Heorot. W każdym z aktów gracz prowadzi bohatera i jego lojalną drużynę do walki z potworem Grendelem, podstępną matką Grendela oraz dzikim złotym smokiem, który grozi zniszczeniem wszystkiego, co jest drogie sercu Beowulfa.

Gra oparta jest na filmie w reżyserii Roberta Zemeckisa i ze scenariuszem autorstwa Neila Gaimana oraz Rogera Avary’ego.

Mechanika oparta jest na grze Kingdoms™ Rainera Knizii, lecz zawiera zupełnie nowe moce i kształty planszy.

Elementy gry ozdobione są fantastycznymi, powstałymi dzięki animacji komputerowej obrazami z filmu, zaś rozgrywka odbywa się za pomocą rzeźbionych plastikowych figurek.

 

Zawartość pudełka

  • 1 dwustronna plansza
  • 4 karty pomocnicze
  • 90 żetonów
  • 40 figurek
  • 102 żetony punktów sagi

 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-07-21 ALE JAK TU ZABIĆ POTWORA? autor: kirk

Jakiś czas temu zauroczony tematyką filmu Beowulf oraz skuszony BARDZO atrakcyjną ceną postanowiłem zakupić "nietypową grę logiczną" pod tym samym tytułem co film fantasy. Dziś z perspektywy wielu rozegranych partii wiem na pewno, że grę warto było zakupić, ale nadal pozostają mi w głowie dwa nurtujące pytania: Dlaczego to jest gra logiczna? I jak się ma moja walka z przeciwnikami do starcia z tytułowym potworem? Nie mam zupełnie nic do gier nawet bardzo abstrakcyjnych, ale przyznam niekrycie że w tym przypadku autor mnie zagiął :) (a Rainera Kinzię znam z takiego tytułu jak np. Keltis). Jeżeli zaś chodzi o logikę w grze to nie odbiega ona w zasadzie niczym od poziomu wykorzystywanego w bardzo wielu innych grach - ciężko w ogóle jest sklasyfikować ten tytuł. Odnośnie zaś samej pozycji:

PLUSY:
-BARDZO BARDZO atrakcyjna cena
-Bardzo ładne wykonanie gry i zaskakująco dużo fajnych elementów (jak na ten przedział cenowy i nie tylko) - plansza, figurki, monety, kartoniki, pomocnicze karty.
-Ciekawa w sumie mechanika gry i dość atrakcyjny krótki czas partii (dobra pozycja na szybką rywalizację)
-W miarę proste do wytłumaczenia zasady
-Gra znajduje dobre zastosowanie jako przerywnik pomiędzy innymi "cięższymi" tytułami
-Elementy matematyki wplecione w grę mogą skutecznie rozwijać umiejętności szybkiego liczenia u młodszych graczy

MINUSY: (za to niestety głównie gra ma obniżoną przeze mnie notę)
-Klimat - powiązanie jedynie szatą graficzną, jedynie umowna walka z fantastycznymi przeciwnikami
-Losowość (w grze występują dwa kartoniki wybitnie wpływające na przebieg i wynik całej partii, więc gra się w myśl zasady komu się uda znaleźć dwa albo chociaż jeden z nich ten nie powinien mieć problemu ze zwycięstwem)
-Wielkość kart pomocniczych jest zdecydowanie za duża, co utrudnia korzystanie w sposób podręczny
dodano: 2012-02-20 solidna gra logiczna autor: enerfree

Gra rzeczywiście zawiera elementy znane z filmu (grafikę i klimat), jeżeli ktoś oglądał i polubił, to spodoba mu się gra. Gra rzeczywiście jest oparta na grze "Kingdoms", można to sprawdzić na BoardGameGeek. Nie jest to gra wojenna, gdzie rozmieszcza się wojowników i rzuca kostkami. Umieszcza się tutaj figurki i żetony z wartościami punktowymi. Przydaje się taktyka i myślenie. Trzeba odpowiednio zaplanować ruchy i mieć szczęście w losowaniu żetonów z punktami.
Plusem jest to, że gra spodoba się również fanom gier logicznych, którzy nie muszą lubić klimatów fantasy. Osoby takie mogą się tutaj wykazać planowaniem, myśleniem strategicznym i inteligencją, a tło filmu traktować wyłącznie jako ozdobnik. Trzeba przewidzieć, co zrobi przeciwnik. Warto także oszczędzać własne figurki, gdyż gra toczy się w trzech etapach i oprócz statków reszta odpada po użyciu.
Kolejnym plusem jest niska cena produktu, która może zachęcić do kupna. Solidne wykonanie, ciekawa mechanika, proste reguły. Wynik pojedynku może się zmieniać z etapu na etap i do końcowego podliczania punktów nie jesteśmy pewni sukcesu.
dodano: 2009-05-02 Gra logiczna dla dwojga a nawet wiekszego grona :) autor: Filip Wiedemann

Gra Beowulf to nie jest gra przygodowa, nie ma absolutnie nic wspólnego z filmem - poza wspaniałą szatą graficzną. Jest to gra logiczna.

Jeżeli lubicie: Zaginione Miasta, Blue Moon City, Przez Pustynię to jest to gra dla was. Jest bardzo przyjemna, relaksująca, trochę konfrontacyjna, umożliwia sporo kombinowania i dobrej zabawy.

Gra stała się świetną pozycją na wieczór z niewiastą i z powodzeniem wyparła wskazywane tutaj często przez użytkowników "kobiece" tytuły.

Dzięki przyjemnej szacie graficznej nawiązującej do filmu przyjemnie patrzeć na planszę.

Takie nastawienie jest kluczem do dobrego odbioru tej gry. Połowa złych ocen wynika z zawodu ludzi oczekujących czegoś na kształt Runebound czy Dungeoneer, albo doszukujących się związku pomiędzy filmem a grą. Traktujcie to jak ładnie wydane szachy, utrzymane np. w klimacie Gwiezdnych Wojen lub Star Treka, a nie będziecie zawiedzeni.

Gra doskonała na 2 osoby (powinna wręcz przynależeć do tej kategorii w sklepie), na 3 osoby także, chociaż bardziej nieprzewidywalna.

Polecam wszystkim.

Gra jest wspaniała, ocena 4 wynika tylko i wyłącznie z faktu, że wydawca "ściemnia" trochę na pudełku (i w instrukcji), co imho jest nie do końca OK wobec niedoświadczonych graczy i jest niepotrzebne. To samo dotyczy m. in. Zaginionych Miast (zanim nie zostałem fanem gier planszowych opis na pudełku + zdjęcia gry były dla mnie absolutnie niezrozumiałe i odrzuciły mnie).