gry planszowe logiczne > Geniusz edycja podróżna 2014
GRY LOGICZNE
logo przedmiotu Geniusz edycja podróżna 2014

Geniusz edycja podróżna 2014

Podróżna wersja klasycznego tytułu wydana w eleganckiej, metalowej puszce.

cena:

59.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 8 lat

wydawca: Bard (2014)
projektant: Reiner Knizia

wersja językowa: polska

Opis


Czy jesteście genialni? Z pewnością, zwłaszcza grając w tę wyjątkową grę. Genialnie was uzależni, ponieważ łączy w jedno: świetną rozgrywkę, doskonale wykonane elementy oraz prawdziwą strategię. Proste reguły, wartki przebieg gry oraz dobrze przemyślany system sprawiają że Geniusz jest po prosty GENIALNY. 

Nagrody:

Najlepsza gra umysłowa 2005 roku według Stowarzyszenia MENSA Najlepsza gra rodzinna 2006 według największego na świecie serwisu gier planszowych Boardgamegeek.com. Finalista Best Abstract Game Games 100 2004 Finalista Game of the Year Germany 2004 Finalista International Gamers Award 2004 Finalista Deutscher SpielePreis (piąte miejsce) 2004

Zawartość pudełka:

Plansza do gry
57 płytek
1 płócienny woreczek
12 znaczników w 6 kolorach
instrukcja.
 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-02-22 Rewelacyjna autor: AdamLodz

Gra logiczna w której za zadanie mamy zbudować taki układ z dwuczłonowych (dziesięciobocznych) kafelków, aby na koniec gry znaczniki kolorów były dalej na torze punktacji niż znaczniki przeciwnika/przeciwników.

W grze mamy do dyspozycji kilkadziesiąt plastikowych kafelków , na których umieszczone są różnokolorowe wzory. Wzorów tych mamy 6 w 6 kolorach (jeden kolor odpowiada jednemu wzorowi).

Na początku rozgrywki losujemy po 6 kafelków umieszczamy je w wytłoczkach na planszy i rozpoczynamy grę. Wykładamy pierwsze kafelki przy znajdujących się już na planszy symbolach i zaznaczamy na torze punktacji sumę wszystkich stykających się w liniach prostych (nie rozdzielonych innymi symbolami) znaków danego koloru. W ten sposób zdobywamy nasze punkty. Oczywiście po wyłożeniu kafelka, dociągamy z worka kolejny kafelek, aby na koniec własnej rundy mieć ich 6. Dodatkowo jeśli zapełnimy jeden z toru w danym kolorze, mówimy "Geniusz" i mamy dodatkowy ruch z kafelków które nam pozostały do wyboru(dopiero po wykonaniu wszystkich ruchów możemy dobrać płytki).

W grze tej liczy się jednak równomierne poszerzanie obszarów kolorów, bo ten kto na koniec gry będzie na końcu punktacji choćby z jednym kolorem ten przegrywa.

Gra jest fantastyczna, można grać z całą rodziną czy przyjaciółmi. Ośmioletnie dzieci są w stanie wygrywać rozgrywki. A możliwość blokowania przeciwnika dodaje odrobinę negatywnej interakcji w grze.

Plusy:
- dla całej rodziny
- regrywalna
- rozwijająca zmysł logicznego myślenia
- dość szybka rozgrywka

Minusy:
- malutkie znaczniki do zaznaczania punktacji w trakcie gry.
- losowość, która niektórym graczom może się nie podobać

Pomimo że, jest to wersja dwu osobowa, to ze względu na format (prawie kieszonkowy) i szybkość rozgrywki jest to rewelacyjna rozgrywka. Całość zapakowana jest w metalowe pudełko, które po zamknięciu zachowuje układ kafelków, dzięki czemu możemy dokończyć rozgrywkę bez obawy o układ na planszy.

Ocena 5. Polecam.