gry planszowe logiczne > Abalone Travel (edycja polska)
GRY LOGICZNE
logo przedmiotu Abalone Travel (edycja polska)

Abalone Travel (edycja polska)

Podróżna edycja znanej gry logicznej.

cena:

37.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 7 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Rebel.pl
projektant: Michel Lalet , Laurent Levi

wersja językowa: polska

Opis


Abalone to fascynująca gra, w której proste zasady łączą się z niezliczoną mnogością możliwości a do tego... kontaktem z fantastycznie wykonanymi elementami gry!  Tym razem, możecie w nią zagrać wszędzie tam, gdzie rozmiary "dużej" edycji mogły być przeszkodą - w samochodzie. pociągu, na taborecie lub do śniadania! Edycja podróżna Abalone Classic to idealne rozwiązanie, gdy brakuje Ci miejsca, ale wciąż chcesz posiadać tą doskonała grę! Na czym to polega?Dwóch graczy zasiada do sześciokątnej planszy z wgłębieniami, w której umieszcza się po 14 białych kul i 14 czarnych. Gracze na przemian popychają swoje kule tak, aby ostatecznie wypchnąć poza planszę 6 kul przeciwnika. Przepycha się 1,2 lub 3 swoje bile (znajdujące się w jednej linii) do przodu, do tyłu lub na boki, przy czym 2 moje bile mogą popchnąć 1 bilę przeciwnika, 3 moje bile mogą popchnąć do 2 bil przeciwnika. I to właściwie całe zasady!Dlaczego ta gra jest tak fascynująca? Gra z jednej strony wydaje się prostsza od GO, ale z drugiej ma sporo z nim współnego! Do tego, podobnie jak GO, dostarcza sporej przyjemności obcowania z niezwykle dokładnie wykonanymi elementami gry. Bile są ciężkie i przepychanie ich tak, aby wpadły w nowe wgłębienia dostarcza niesamowitej frajdy!W grę można bawić się godzinami Partie mogą trwać od 30 minut do nawet liku godzin! Wszystko zależy od przyjętej taktyki i sposobu gry.Dzięki ciężkim kulom i planszy z wgłębieniami gra wspaniale się nadaje do pociągu, a nawet na jacht! Kołysanie nie robi na niej większego wrażenie, bile twardo siedzą w swoich "gniazdkach". 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-06-19 klasyczna autor: chaga1

Abalone to świetna gra logiczno-strategiczna w duchu gier klasycznych typu szachy czy warcaby. Przeciwnicy układają swoje białe lub czarne kulki na przeciwko siebie i próbują wykonywać takie ruchy, aby poza planszę wypchnąć 6 kulek przeciwnika. Instrukcja jest bardzo prosta, ale zmagania to już zupełnie nieprosta sprawa. Aby wygrać trzeba przewidywać ruchy przeciwnika i dobrze wyważyć kwestię ataku i obrony. Polecam.
Mała wersja (podróżna) świetnie sprawdza się na wyjazdach, szczególnie, że calość można zamknąć szczelną i wygodną "pokrywką".
dodano: 2014-12-20 autor: Artur Dąbrowski

Ta gra posiada to COŚ. Jest jak warcaby - kwintesencja zmagania się dwóch osób bez dodatków, ozdobników, w tym przypadku nawet figur posiadających dodatkowe zdolności. Jest to największa siła tej gry, ale dla niektórych może być jej największą wadą.
Ta edycja sprawdziła się na wyjazdach: łatwo jest ją ze sobą zabrać nawet do plecaka. Ważne jest to, że można grać nawet w miejscach stosunkowo wietrznych.