GRY LOGICZNE
logo przedmiotu Gheos

Gheos

Najlepsza gra logiczna 2007

cena:

99.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Z-Man Games
projektant: René Wiersma

wersja językowa: angielska
instrukcja: polska

Opis


Gracze wcielają się w rolę bogów na początku istnienia czasu, tworzących nowe światy i zasiedlając je ludźmi. Mogą oni powodować, że nowe kontynenty pojawiają lub znikają, rodzą się nowe cywilizacje a stare odchodzą w zapomnienie. Jak to bogowie, gracze dążą do tego, aby ludzie stali się ich wyznawcami. W zamian za to oferują im luksusy oraz doglądają budowy świątyń i iramid, jakie ludzie wznoszą ku ich czci. Na koniec bóg wraz z najsilniejszymi, najbardziej lojalnymi i najbogatszymi wyznawcami staje się władcą innych bogów i wygrywa grę.

Sama rozgrywka jest dosyć prosta. Gracze dokładają lub zamieniają trójkątne elementy planszy tworząc nowe fragmenty lądu (wyspy, wybrzeża i kontynenty), które mogą pomóc w narodzinach cywilizacji i które mogą spowodować wojnę pomiędzy dwiema lub więcej cywilizacjami. Efektem może też być migracja cywilizacji z jednego fragmentu lądu na inny.

Punktacja ma miejsce kiedy gracze zdecydują się spieniężyć swoje żetony punktacji, kiedy zagrany zostanie żeton świątyni lub przez dołożenie żetonu epoki.

 

Zawartość opakowania

  • 60 trójkątnych żetonów
  • 12 żetonów punktacji
  • 6 drewnianych znaczników cywilizacji
  • 30 drewnianych wyznawców
  • instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


nie ma jeszcze żadnej recenzji

zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną