gry planszowe logiczne > Hive Pocket (Rój)
GRY LOGICZNE
logo przedmiotu Hive Pocket (Rój)

Hive Pocket (Rój)

Kieszonkowa wersja Roju zawierająca Komara i Biedronkę

cena:

59.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do
wiek: od 9 lat
czas gry: ok. 20 min.

wydawca: Huch

wersja językowa: francuska
instrukcja: francuska

Opis


"Rój" jest grą logiczną dla 2 graczy. Celem gry jest otoczenie królowej przeciwnika. Każdy gracz ma 13 płytek przedstawiających 7 różnych owadów. Gracze wykonują swoje ruchy na zmianę. W swoim ruchu mogą albo dołożyć owada do roju, albo przesunąć jedną z wcześniej zagranych płytek.

Każda płytka posiada unikalny sposób poruszenia (jak w szachach) naśladujący ruch przedstawionego na niej owada. Na przykład, konik polny jest jedynym owadem potrafiącym przeskakiwać inne płytki.

Proste reguły i ogromna ilość dostępnych kombinacji sprawiają, że "Rój" jest prawdziwym wyzwaniem dla graczy ceniących sobie intelektualną rozrywkę. Gracze muszą wykazać się umiejętnościami strategicznego planowania, taktycznego myślenia i wyobraźni przestrzennej. Kluczem do zwycięstwa jest sprytne atakowanie królowej przeciwnika i pozostawienie wystarczających odwodów do obrony własnej.

Elegancka torba służąca do przechowywania płytek sprawia, że grę łatwo się przenosi i przechowuje, a niewielkie rozmiary i brak planszy umożliwiają rozgrywkę praktycznie w każdym miejscu.

Poprowadź swój rój do zwycięstwa!

"Rój" został uznany przez MENSA za najlepszą grę umysłową 2006 roku!
Inne rekomendacje są zbędne!

Ta kieszonkowa edycja gry zawiera mniejsze, bakelitowe płytki owadów. W zestawie znajduje się też Komar i Biedronka.

PUDEŁKO ZAWIERA:
26 płytek
1 torba do przechowywania płytek
instrukcja w języku niemieckim

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-04-02 Jedna z najlepszych gier logicznych autor: bloo

Gdybym miała standardowego Hive’a, chciałabym mieć wersję mini. Gdy ma się wersję mini, nie chce się kupować wersji standard. Płytki są na tyle duże, że wygodnie je chwytać i przekładać i na tyle małe, że mieszczą się na niewielkich kawiarnianych stolikach bez ściągania zastawy. Wersja podróżna świetnej gry na podróż i do domu. Dodatkowo Biedronka i Komar od razu w komplecie :)
dodano: 2013-12-21 Ciekawe, ale nie dla wszystkich. autor: Sylwia Waldowska

W Roju nie ma fabuły. Właściwie występuje ona w podobnej postaci jak w szachach - obronić swoją królową pszczołę przed otoczeniem ze wszystkich stron. Właśnie do szachów najlepiej będzie porównać ideę gry Rój, ale w przeciwieństwie do nich nie potrzebuje ona planszy. Komponenty roju, czyli bakelitowe sześciokątne płytki, są wykonane solidnie i swobodnie można je od siebie odróżniać.
Każdy z graczy otrzymuje zestaw pionów (sześciokątnych płytek) oznaczonymi różnokolorowymi owadami. Do naszej dyspozycji mamy 3 mrówki, 3 koniki polne, 2 żuki, 2 pająki,biedronkę,komara i królową pszczołę.
Najważniejszą zasadą gry jest to, iż każdy pionek musi stykać się z innym pionkiem – tworzyć jeden rój. Nigdy nie może też dojść do sytuacji, gdzie owady stworzą dwa osobne zgrupowania. Każda z płytek ma określony sposób poruszania. Mrówki mogą poruszać się o nieograniczoną ilość pól wokół roju. Koniki polne mogą przeskakiwać nad innymi owadami. Żuki wdrapują się na inne płytki i w ten sposób je blokują. Pająki są gorszą wersją mrówek i po prostu poruszają się o trzy pola – nie mniej i nie więcej. Królowa, podobnie jak król w szachach, może wykonać tylko ruch o jedno pole. Biedronka z dodatku porusza się dwa pola po innych płytkach i potem musi zejść na stół. Natomiast komar porusza się tak, jak owad, z którym się styka na początku ruchu.
Nie będę się wdawać w szczegóły poruszania poszczególnymi płytkami. Naszym ostatecznym celem jest doprowadzenie do otoczenia królowej przeciwnika ze wszystkich stron. Oczywiście nie muszą jej otaczać tylko i wyłącznie nasze owady.
Rój jest grą ciekawą i wymagającą. Na pewno spodoba się miłośnikom szachów lub nawet warcab. Czy jest to pozycja dla wszystkich? Raczej nie, bo może wydawać się trochę schematyczna. Partie rozgrywa się co jakiś czas. Na pewno wielkim plusem jest to, iż można ją zabrać ze sobą i pograć gdziekolwiek. Zaletą jest również to, iż rozgrywka nie przekracza 20 minut.
dodano: 2012-09-16 Klasyka do każdej kieszeni autor: svartisen

Hive Pocket to kieszonkowa wersja rewelacyjnej gry Hive (Rój). Znającym tytuł nie trzeba go polecać, jednak, tym, którzy jeszcze nie znają Hive-a, warto tę grę polecić:

Rój jest bardzo często porównywany z szachami, niemniej jednak podobieństwo jest bardzo powierzchowne. Najciekawszą cechą gry jest brak planszy (rój rozbudowyje sie w trakcie gry, poprzez dokładanie nowych owadów -a w zasadzie stawonogów, bo sa tu też pająki - i przemieszczanie już położonych). Sprawia to, że gra za każdym razem wygląda inaczej. Dodatkowo, można w nią zagrać wszędzie, byle znależć odrobinę płaskiej powierzchni. Początkowo może być trudno ogarnąć rozgrywkę, jednak wystarczy przeanalizowac reguły gry oraz trochę poeksperymentowaś z robalami, a szybko można odkryć jak najefektywniej wykorzystywać każdą figurę, które ruchy są dobre, a które niewskazane. Po kilkunastu rozgrywkach, każdy kolejny mecz pozwala odkryć największą zaletę Hive-a - konieczność dynamicznej gry - Twoją misternie planowaną strategię, która miała doprowadzić Cię do zwycięstwa może pokrzyżować jeden z pozoru nieistotny ruch przeciwnika, który zmieni kształt roju. Jeśli już opanujesz grę podstawowym zestawem robali, warto powiększyć swoją armię o Komara i Biedronkę, które znacząco urozmaicają rozgrywkę (Hive Pocket zawiera te dodatki, do standardowej wersji gry trzeba je dokupić osobno).

Od strony wizualnej płytki wykonane są z tego samego bakelitu, jak produkt dostępny pod nazwą Rój (czyli trzecie wydanie gry; w dwóch poprzednich płytki były drewniane z naklejkami). Czarne i kremowe płytki są ostemblowane szablonami robali, przy czym każdy typ figury jest pomalowany na inny kolor . Płytki trudno uszkodzić, nie mają ostrych krawędzi i łatwo je utrzymać w czystości. Płytki wydania kieszonkowego są prawie o połowę mniejsze od tych ze standardowego Roju. Ma to duże zalety (cały zestaw waży tylko 200 g - trzykrotnie mniej niż trzecie wydanie; grę można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie; potrzeba jeszcze mniej miejsca do rozegrania meczu), jednak dla znających poprzednią wersję małe płytki mogą nieco gorzej "leżeć w dłoni" (można się do tego szybko przyzwyczaić). Jako że małe płytki łatwiej zgubić, zestaw zawiera firmowa torbę do ich przechowywania. Gen42 znowu wypuściło świetnie wykonany produkt! Jedyną poważną wadą jest brak reguł gry w polskiej lub choćby angielkiej wersji językowej (wydanie Carbon miało zasady gry po angielsku i niemiecku), aczkolwiek rysunkii są na tyle przejrzyste, iż można się zorientować w regułach nie znając języka Goethego.

Gorąco polecam zarówno znającym tytuł, jak i tym, których Rój jeszcze nie wciągnął!