gry planszowe logiczne > Mastermind (edycja skandynawska)
GRY LOGICZNE
logo przedmiotu Mastermind (edycja skandynawska)

Mastermind (edycja skandynawska)

Klasyczna gra logiczna. Jedna z najlepszych gier w historii.

cena:

79.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: Hasbro

wersja językowa: europejska

Opis


Mastermind to gra znana chyba każdemu fanowi gier logicznych na świecie. Zasady gry są bardzo proste. Jeden z graczy układa "kod" składający się z różnokolorowych elementów, następnie ukrywa go przed drugim graczem. Jego zadaniem będzie z kolei odgadnięcie tego kodu w skończonej liczbie pób.Po każdej próbie gracz zgadujący informowany jest jedynie ile z elementów, które wypróbował w danej kolejce znajduje się w ukrytym kodzie i ile z nich znajduje się już na swojej pozycji. Zbierająć informacje z kolejnych kolejek w końcu dochodzi do ostatecznego rozwiązania.   

Często kupowane razem z Mastermind (edycja skandynawska):Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2011-01-26 autor: MC

Mastermind jest szybką gra logiczną dla dwóch osób. Polega na odgadywaniu kolorowego kodu ułożonego przez "przeciwnika". Dużym plusem jest to, że gra nie ma zbyt dużych ograniczeń wiekowych mogą w nią grać zarówno Ci starsi jak i młodsi (ok. 8 lat). Dodatkowo można w niej samemu ustalić różne stopnie trudności w zależności od zaawansowania graczy:
- w kodzie dany kolor może występować tylko raz;
- w kodzie kolory mogą się powtarzać;
- w kodzie może wystąpić pole puste traktowane jako odrębny kolor.
Mastermind mogę polecić na zimne wieczory, natomiast według mnie nie jest to gra porywająca na miesiące.
dodano: 2009-06-24 Niezła autor: kasiaciepal

Gra jest przyjemna ale nie tak żeby pochłonąć na dłużej (uzależnić na długie miesące). Mogłaby być trochę solidniej wykonana, bo opakowanie nastawiło mnie na coś porządniejszego. Wracając do gry, zgadzam się, że trzeba pogłowkować, nie jest tak łatwo wygrać. Czasami gram z 8-letnią bratanicą i dla niej jest jeszcze za wcześnie na zgadywanie kodu, nieraz wygrała ale jest to bardziej zasługa szczęścia, niż świadomych decyzji. Natomiast ona woli układać, ja zgadywać, więc jest ok. Zasady są bardzo proste: jedna osoba układa kod, druga próbuje go odgadnąć- gdy słyszymy odp dwa kolory w dobrym miejscu wyciągamy cyfrę 2 na czerwonym patyczku; jeśli odp- 2 kolory ale nie na swoim miejscu wtedy wyciągamy cyfrę 2 na białym patyczku. Pomagając sobie patyczkami kombinujemy jaki to może być kod kolorów. Naprawdę nie jest to takie banalnie proste, jak się może wydawać. Dobra odskocznia od cięższych strategii. Nie żałuje zakupu.
dodano: 2009-06-16 bardzo ciekawa autor: DJ

Jeśli się lubi "główkować" to gra się spodoba.
Minusem jest to, że ten gracz, który tworzy tajemnicze zestawienie kolorowych pionków - kod - trochę się nudzi. Po próbie odgadnięcia układu (kodu) przez przeciwnika on dokonuje tylko oceny tej próby.
Odgadujący analizując poszczególne odpowiedzi musi odgadnąć właściwy kod.
Gracze grają na przemian i wygrywa ten, który potrzebował mniej kolejek na rozwiązanie zadania.
Grę można utrudnić wprowadzając dodatkowy pusty kolor - zamiast pionka pozostawiamy puste miejsce.
dodano: 2009-03-31 Klasyka dedukcji autor: Bigzyg

Master mind (przebój lat 70-tych) to niewątpliwie typowa gra dedukcyjna. Dedukcja - czyli stopniowe łamanie zagadki zaszyfrowanej przez przeciwnika, to zmysł, którym szczycić powinni się zwłaszcza detektywi, ale i nam może się przydać. Choć to klasyka, dziś niemal obowiązkowa, warto zauważyć, że była to gra oparta na jeszcze lepszych pierwowzorach. Jednym z nich są "cyferki", gra typu papier-ołówek, gdzie kodem jest 4-cyfrowa liczba, a odpowiedzią na strzał jest tylko suma wszystkich trafień (1 p. za cyfrę na swoim miejscu, 1/2 za cyfrę obok). Inna podobna gra to popularne niegdyś w naszej TVP "słowa i słówka", gdzie miast różnobarwnych kołków lub cyfr, ukrywano 4-literowe słowa i strzelano również słowami. Wszystkie te wersje można zawsze rozszerzyć do 5, a nawet 6 elementów i wszystkie są godne polecenia...
dodano: 2008-12-03 świetna ! autor: basia-bma

To jedna z moich ulubionych gier, również bardzo lubiana przez moją 7-letnią córkę. Świetnie ćwiczy logiczne myślenie i wnioskowanie. Osobiście mogę grać w nią wielokrotnie i się nie nudzi. Bardzo porządnie i estetycznie wykonana. Naprawdę warta zakupu - gorąco polecam !
dodano: 2008-11-25 Wieczna autor: agaler

Przebój mojego dzieciństwa. Gorąco polecam, warto zagrać z dziećmi i odkurzyć wspomnienia.
dodano: 2007-12-16 autor: Witold Wojciechowski

Ta gra jest dla wszystkich w każdym wieku (no może od lat 6-7). Długo ją szukałem. Ostatnio grałem w nią chyba 20 lat temu... Bardzo cieszę się, że dam ją pod choinkę moim dzieciom :), czeka mnie mnóstwo ciekawych wieczorów.