gry planszowe logiczne > Callisto
GRY LOGICZNE
logo przedmiotu Callisto

Callisto

Ekscytująca i szybka gra logiczna o prostych regułach

cena:

74.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 7 lat

wydawca: Piatnik
projektant: Reiner Knizia

wersja językowa: polska

Opis


Callisto to ekscytująca i szybka gra logiczna o prostych regułach, doskonała dla całej rodziny. Każdy gracz próbuje swoimi klockami zająć jak największy obszar na planszy. Jednocześnie stara się przeszkodzić innym zawodnikom w rozbudowie ich terytoriów. Klocki należy dokładać tak, by przylegały do kolumn lub innych klocków w tym samym kolorze.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-08-15 Nie lubię Blokusa :) autor: Krzysztof Budny

W porównaniu do Blokusa Callisto jest bardziej agresywne, mniej dynamiczne ale i przy okazji bardziej intuicyjne. To zdecydowanie bardzo ciekawy projekt Reinera Knizii z którym zdecydowanie warto się zapoznać.
Przyczepić można się do wykonania - o ile jakości plastyku użytego w produkcji tej gry nie można nic zarzucić, to wybór kolorów jest cokolwiek dyskusyjny.

Zdecydowanie warto zapoznać się z tym tytułem (pojawia się na konwentach - vide ostatnia Avanagarda). Poza tym gra posiada implementację internetową (grać można tylko przeciw średnio rozgarniętemu AI).

Jeśli zaś idzie o gry w których układa się pentomina to moim faworytem jest Phlip albo Domain, potem właśnie Callisto a na końcu Blokus i jemu podobne.