GRY LOGICZNE
logo przedmiotu Qubix

Qubix

Po prostu genialna. Genialnie prosta

cena:

63.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 8 lat

wydawca: Granna
projektant: Adam Kałuża

wersja językowa: polska

Opis


Logiczna gra rodzinna. Gracze korzystając ze wspólnego magazynu, tworzą swoje budowle. Oprócz przyjemności, jakiej dostarcza manipulowanie drewnianymi klockami, gra zapewnia emocje związane rywalizacją lub współdziałaniem.

A wszystko w 3D!


QUBIX to gra, która łączy dziecięcą radość budowania z klocków z dojrzałą satysfakcją, jaką daje logiczne myślenie, planowanie i realizacja zamierzonych celów. Gra jest przeznaczona dla starszych dzieci, młodzieży i dla dorosłych. 


ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:

  • 75 drewnianych klocków (po 15 w 5 kolorach)
  • 5 dwustronnych plansz graczy
  • plansze punktacji
  • 5 znaczników punktacji
  • instrukcja

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2011-11-17 Interakcja w 3D autor: kdsz

Co w pudełku.

Duże, kwadratowe pudełko zawiera plansze graczy, planszę do liczenia punktów oraz masę drewnianych kolorowych klocków. Wszystkie elementy są estetyczne i wykonane bardzo porządnie. Jednak daje się zauważyć pewne mankamenty. Po pierwsze klocki posiadają właściwości poślizgowe i podczas ich układania i przemieszczania trudno zachować spójność magazynu i układów na planszach graczy. Druga sprawa to kolorystyka klocków. Przy kiepskim oświetleniu klocek różowy może pomylić się z czerwonym lub fioletowym. Należy więc grać przy mocnym świetle lub w dzień ;)


O co chodzi.

Qubix to gra logiczna przeznaczona dla 2-5 graczy. Gracze zgodnie ze wskazówkami zegara wykonują jedną z dwóch dostępnych akcji: biorą klocek z magazynu i umieszczają go na jednej z plansz graczy lub we własnej rezerwie, lub biorą klocki z rezerwy i umieszczają je na wybranej planszy graczy. Pobranie klocka z magazynu jest możliwe, gdy ten nie jest zasłonięty od góry i jest do niego dostęp z boku. Każdorazowo gdy gracz ułoży jeden z punktowanych układów, wówczas otrzymuje stosowną ilość punktów zwycięstwa. Jeżeli układ wybudował na planszy przeciwnika lub neutralnej, wówczas przeciwnik również otrzymuje punkty, lecz w mniejszej ilości.


Ocena.
Podstawowym atutem gry jest duża dawka negatywnej interakcji. Qubix nie jest tytułem, w którym każdy sobie rzepkę skrobie. Kluczem do zwycięstwa jest analizowanie plansz wszystkich graczy, przeszkadzanie przeciwnikom i pasożytowanie na ich błędach. Gra jest szybka, ma bardzo proste zasady i nieźle się skaluje. Jest świetnie wydana i całkiem niedroga. Graczom, którzy lubią abstrakcyjne gry logiczne, mają wyobraźnię przestrzenną i nie boją się negatywnej interakcji Qubix powinien się spodobać. Pozostałym polecam spróbować przed ewentualnym zakupem.