gry planszowe logiczne > Blockers
GRY LOGICZNE
logo przedmiotu Blockers

Blockers

Minuta nauki, zabawa przez całe życie! Świetna gra logiczna

cena:

66.00 44.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Bard

wersja językowa: polska

Opis


Celem gry jest tworzenie połączonych grup własnych płytek na planszy, jednocześnie unikając schwytania zbyt wielu płytek tego samego koloru. Grupą określa się dowolny połączony zestaw płytek tego samego koloru, znajdujący się na planszy. Nie liczą się połączenia poprowadzone na skos. Pojedyncza płytka, nie połączona z żadnymi innymi płytkami tej samej barwy, również traktowana jest jak grupa. Na zakończenie gry uczestnik zlicza wszystkie grupy posiadane na stole oraz wszystkie płytki tego samego koloru, jakich schwytał najwięcej przez całą partię. Zwycięzcą zostaje ten, kto posiada najmniejszą liczbę elementów z obu tych zbiorów (najmniej własnych grup i schwytanych płytek).

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2018-11-19 Prosta i ciekawa gra logiczna autor: Jacek Izydorski

Blockers to gra logiczna, w której gracze zapełniają planszę swoimi znacznikami. Każdy posiada na starcie identyczny zestaw 28 żetonów. Każdorazowo w trakcie gry w swojej turze wystawia jeden z pięciu możliwych, trzymanych w sekrecie przed innymi (na analogicznej ławeczce jak w Scrabble'ach), aż wszyscy nie pozbędą się ostatniego. Trzeba je układać sprytnie, aby tworzyć jak najbardziej zwarte grupy sąsiadujących żetonów, aby nie dostać za dużo punktów karnych. Co ciekawe, można zastępować swoimi, żetony już zagrane przez innych graczy, co może wymiernie pomóc, ale za to też są punkty karne, więc trzeba to robić z umiarem.
dodano: 2017-06-29 Logiczna gra dla wszystkich autor: barkar

Gra bardzo lubiana przez moją rodzinę. Wymaga logicznego myślenia, rozwija umiejętności dzieci. Zainteresowała również koleżanki córki i kolegów syna. Czasami grupami bo jest nas więcej niż 4. Wykonanie bardzo solidne. Polecam wszystkim, którzy lubią logiczne zagadki.
dodano: 2011-12-01 Prosta i dla wszystkich autor: bober

Do tej gry przymierzałem się dość długo. Już miałem ją kupować i coś innego wpadało mi do ręki. Aż w końcu postanowiłem zaryzykować . I nie zawiodłem się. Gra jest wykonana wzorcowo , ktoś może się przyczepić do czarnej planszy ale główną rolę grają tu kolorowe płytki.
Co do samej rozgrywki. Zasady gry są banalne i opisane są w kilku zdaniach. Szczerze , zasady zostały przestawione w opisie gry powyżej. Tak tak , taka jest prosta ta gra, ale nie łudźcie się tak banalną rozgrywką. Pomimo losowości , trzeba obmyślać strategie wykładania płytek i blokować przeciwników ,aby mieli jak najwięcej grup na planszy.
Jedynym mankamentem tej gry jest wypraska do której ciężko wkładać płytki po rozgrywce. Mimo tego grze daje 5. Gra nadaję się dla wszystkich kto rozpoznaje litery , kształty i liczby . POLECAM dla całej rodziny.