gry planszowe logiczne > Quarto Mini
GRY LOGICZNE
logo przedmiotu Quarto Mini

Quarto Mini

Przenośna wersja Quarto

cena:

69.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 6 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: Gigamic

wersja językowa: francuska
instrukcja: polska

Opis


Quarto! jest wciągającą grą logiczną trochę przypominającą zasadami stare "kółko i krzyżyk".

Plansza posiada szesnaście pól, na których gracze na przemian ustawiają po jednej wybranej i przekazanej im przez przeciwnika figurze.

Każda z 16 drewnianych figur posiada cztery charakterystyczne cechy; może być: czarna lub biała, okrągła lub kwadratowa, wysoka lub niska, z otworem lub bez.

Wygrywa ten, kto ustawi rząd z 4 figur, posiadających przynajmniej jedną cechę wspólną i dodatkowo ogłosi to krzycząc Quarto!

Gra została wyróżniona wieloma prestiżowymi nagrodami między innymi we Francji, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Niemczech, Włoszech Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W 1993 roku została uznana za najlepszą grę umysłową według stowarzyszenia MENSA.

Cała gra wykonana jest z drewna. Całość zapakowana w eleganckie pudełko może stanowić znakomity prezent dla ludzi ceniących piękno.

Co jest w środku ?

  • 1 plansza o wymiarach 17x17 cm
  • 16 figur
  • instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2010-03-17 szybka i prosta autor: leser

Pozornie wydaje się banalne: ot trzeba ustawić w rzędzie pionki o jednej wspólnej cesze. Bajer jednak polega na tym, że to przeciwnik wręcza nam pionek, który musimy ustawić! Rozgrywka wymaga sporej spostrzegawczości i sprytu. Quarto to doskonała pozycja w kategorii "przerywników".
Wykonanie, jak to u Gigamica, na wysokim poziomie.