gry planszowe logiczne > Quoridor Mini
GRY LOGICZNE
logo przedmiotu Quoridor Mini

Quoridor Mini

Podrózna wersja świetnego Quoridor Classic

cena:

69.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 6 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: Gigamic

wersja językowa: polska

Opis


Celem gry jest jak najszybsze dotarcie swoim pionem do końca przeciwległego końca planszy. Jeżeli dokonamy tego przed przeciwnikiem to wygrywamy. Problemem jest to, że przeciwnik ustawia na planszy ogrodzenia, które mają za zadanie spowolnić twój ruch! Nie martw się jednak ? wyjście jest zawsze. Ale czy uda ci się znaleźć najkrótszą drogę?

Gigamic jest znany ze znakomitych gier logicznych, których wykonanie stoi na najwyższym poziomie. Quoridor potwierdza tę tezę w stu procentach. Świetne wykonanie, proste zasady i znakomita zabawa!

Rozgrywkę można prowadzić w dwie lub cztery osoby.

Za wszelką rekomendację niech starczy tylko to, że Quoridor otrzymał prestiżową nagrodę GRY ROKU w Stanach Zjednoczonych. MENSA wybrała go do pierwszej piątki gier umysłowych. O licznych innych nagrodach min. z Niemiec, Francji, Kanady, Belgii i Stanów Zjednoczonych można by dużo mówić. Szkoda czasu ? po prostu zagraj!

 

Zawartość opakowania

  • 1 plansza z 81 kwadratami o rozmiarze 17x17 cm
  • dwa rzędy szczelin magazynowych na ogrodzenia
  • 20 ogrodzeń i 4 piony
  • instrukcja

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2017-09-14 autor: Urszula110

Gra suuuper! Dzieci w wieku 7 lat jak i 4 lat swietnie sie przy niej bawia. Polecam
dodano: 2010-11-30 Rewelacja autor: Iguana

Genialna gra. Wyjątkowo szybka, doskonale wyprodukowana (zwłaszcza jak na wersję mini). Zasady są bardzo proste, być może najprostsze jakie znam w grach dla dorosłych. Daje multum możliwości i szarpie nerwy. Zastanawiając się 'ruszyć pionek czy postawić płotek' można osiwieć. Idealna dla dwojga. We trójkę robi się chaotycznie, gdyż wcześniej czy później dwie osoby skubią trzecią, która jest bez szans. Ewentualnie każdy idzie beztrosko do przodu w nadziei, że nikt go nie zauważy, co kończy się tym, że wygrywa przeciwnik, bo mu nie przeszkadzaliśmy. :)

Dla ambitnych są w sieci wersje do gry z komputerem. Gra dobra na wyjazdy. Plansza odrobinę ciężka, acz drewniana. Wersja mini nie różni się zasadami od dużej, więc można śmiało inwestować.

Gorąco polecam. Mała i wyjątkowo dynamiczna gra. Uczy pokory.
dodano: 2010-03-17 doskonała gra logiczna autor: leser

Quoridora określiłbym mianem wzorcowej gry logicznej. Zasady są ekstremalnie proste - zrozumie je pięciolatek! Rozgrywka jest na tyle głęboka, że nawet najbardziej doświadczeni stratedzy będą mieli nad czym łamać sobie głowę. Quoridor ma tę przewagę nad konkurencyjnymi grami, że mogą w nim rywalizować cztery osoby, choć wariantem jednak zdecydowanie najlepszym jest rozgrywka dwuosobowa.
Wykonanie elementów typowe dla wydawnictwa Gigamic, czyli bardzo dobre =)