GRY LOGICZNE
logo przedmiotu Rök

Rök

Gra rozgrywana w mitycznej atmosferze  z walkami pełnymi chaosu

cena:

79.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 20 min.

wydawca: Gigamic

wersja językowa: europejska
instrukcja: polska

Opis


Przez stulecia runy (rodzaj alfabetu) zawierały ezoteryczne moce, zapewniające władzę oraz dar jasnowidzenia tym, którzy umieli je interpretować. Gracze mają teraz dostęp do tych mocy, ale muszą najpierw pokonać wszystkich swoich przeciwników. Muszą być bezwzględni, muszą wykorzystać swój zmysł obserwacji oraz muszą poruszać się z prędkością światła, aby stać się Wielkim Mistrzem sztuk runicznych.

Przed rozpoczęciem rozgrywki Runę Przeznaczenia należy umieścić na środku stołu. Pozostałe 48 run należy wrzucić do woreczka. Każdy gracz losuje z woreczka runę i kładzie ją przed sobą wygrawerowaną stroną do góry: jest to jego Runa Równowagi. Jeżeli 2 graczy wylosuje identyczne runy, muszą wrzucić je z powrotem do woreczka i wylosować nowe, tak aby żadne dwie Runy Równowagi nie były takie same.

Gracze nie podglądają wylosowanych run i trzymają je schowane w swoich dłoniach. Na znak pierwszego gracza wszyscy gracze rzucają swoje runy w kierunku środka stołu. Następnie każdy gracz próbuje zebrać możliwie najwięcej widocznych par, czyniąc to przed przeciwnikami. Zwycięzcą zostaje gracz, który na końcu gry ma najwięcej run.

 

Zawartość pudełka

  • 49 run
  • 1 Runa Przeznaczenia (z kropką)
  • 48 run w trzech kolorach
  • 1 woreczek
  • instrukcja

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2013-09-19 ciekawa gra autor: mvodka

Rok jest moim świeżym nabytkiem, z początku mocno zastanawiałem się czy worek plastikowych "kamyczków" jest wart swojej ceny. Runy wykonane są z wysokiej jakości plastiku, trochę przypominają prawdziwe kamienie. Jakość wykonania całej gry jest na prawdę bardzo dobra, nawet pudełko jest zrobione bardzo solidnie. Rok cechuje się prostymi zasadami i wysoką dynamiką rozgrywki, jest to gra nastawiona w 90% na refleks i spostrzegawczość. Jest to jedna z nielicznych gier, w którą chętnie gra za mną siostra, za to Rok ma u mnie duży +. W całym zestawie najbardziej przeszkadza mi materiałowy woreczek, z którego losuje się runy podczas rozgrywki. Woreczek ten absolutnie się do tego nie nadaje się, gracze muszą czekać w kolejce do losowania co zmniejsza dynamikę gry. Wadą jest też w moim odczuciu wielkość opakowania, które mogłoby być o połowę mniejsze bo w środku jest tylko mały woreczek z runami i instrukcja obsługi. Po kilkudziesięciu rozgrywkach, mimo iż gra przypadła mi do gustu, uważam, że jej cena jest zdecydowanie zbyt wysoka, w tej kategorii cenowej polecałbym raczej gry tj set, dobble czy prawo dżungli.