GRY LOGICZNE
logo przedmiotu Kraby

Kraby

Gra logiczna o poławiaczach krabów.

cena:

62.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 7 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Granna
projektant: Adam Kałuża

wersja językowa: polska

Opis


Starają się oni zdobyć jak najwięcej małych skorupiaków. Mają do swojej dyspozycji statki. Każdy statek ma trzy ładownie. W jednaj ładowni może znajdować się tyko jeden gatunek krabów. Na łowisku żyje pięć gatunków, czyli? każdy gracz musi zdecydować, które kraby będzie łowić. Oczywiście najlepiej te, które przyniosą największe zyski. Po rozeznaniu, jak wygląda łowisko, gracz musi zdecydować, które kraby będzie łowił. Rybacy łowiący te same kraby, to sprzymierzeńcy. Innym można trochę poprzeszkadzać?

Zawartość opakowania:
 • plansza
 • 120 żetonów krabów (24 sztuki w pięciu kolorach)
 • 4 statki-parawany
 • 15 figurek krabów (po 3 w 5 kolorach)
 • woreczek na żetony
 • 4 znaczniki punktacji poławiaczy
 • 5 znaczników punktacji krabów (w kolorach krabów)
 • instrukcja
 • Jak to wygląda ?


  Recenzje naszych klientów:


  zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną  dodano: 2013-04-11 Dobra zabawa autor: danie1

  Kraby jest to bardzo sympatyczna gra familijna z gatunku logicznych.
  Trochę strategii , trochę szczęścia , trochę interakcji i mnóstwo zabawy.
  Gra wydana bardzo ładnie z dobrej jakości planszą i żetonami oraz z super
  figurkami krabów.Jedyne do czego można się przyczepić to zbyt małe znaczniki punktacji i za krótki tor punktacji , ale to nie ma wpływu na samą rozgrywkę i
  nie psuje zabawy.Polecam.
  dodano: 2012-10-08 Dobra gra rodzinna autor: amfa76

  Gra Kraby jest bardzo ładnie wydana, kolorowa z mnóstwem pionów i żetonów. Sama rozgrywka jest prosta, choć czasem zmusza do wysilenia swoich szarych komórek. Nie wszystko w tej grze zależy od losu, ale od naszego strategicznego myślenia również. Zasady gry są dość proste i można je wytłumaczyć w kilkanaście minut. Minusem gry są maleńkie piony punktacji, ale jest komplet zapasowy, drugi minus gry to, to że się trochę dłuży. Polecam grę na deszczowe dni, wtedy można zagrać z całą rodziną. W grę grała moja 6 - letnia córka.
  dodano: 2012-05-19 Dostosowuje się do graczy ;) autor: Tomasz Laskowski

  Jak stworzyć grę rodzinną, w którą można zagrać z dziećmi, a jednocześnie zapewnić świetną zabawę tylko w dorosłym gronie?
  Odpowiedź na to zna na pewno Adam Kałuża!

  Kraby to bardzo dobra gra rodzinna, która w dorosłym gronie nabiera zupełnie innego, emocjonującego wymiaru.

  Zasady są banalnie proste, każdy z graczy w swoim ruchu wybiera jeden z krabów, które skrzętnie chowa za parawanem i wykłada na planszę (następnie oczywiście dopiera kolejnego). W ten sposób powstają kolorowe gromady krabów - im większe tym lepiej punktowane.
  Dodatkowo po swoim ruchu możemy zaznaczyć, że dany kolor ma nam przynosić punkty pomnożone przez 1, 2 lub 3.

  Na końcu gry każdy kolor jest podliczany, a gracze zgodnie ze swoimi wcześniejszymi deklaracjami otrzymują za nie konkretne punkty. Nie jest to skomplikowane, ale daje całe multum możliwości.

  Młodsi gracze poćwiczą matematykę, spostrzegawczość.
  Starsi rozpętają między sobą walkę o najlepsze kolory (każdy kolor może być na danym poziomie (x1, x2 czy x3) punktowany tylko raz. Zatem jeżeli ja wezmę kolor zielony na x3, pozostali mogą go wybrać jako x2 lub x1.

  Z czasem ktoś wpadnie na pomysł "a czemu by tak nie zacząć przeszkadzać innym?". Wtedy też w rozgrywka dorosłych pojawi się negatywna interakcja, polityka (ja tobie nie przeszkodzę tu, ale Ty mi odpuść tam) itp. itd.

  Krótko mówiąc świetna zabawa!
  Polecam rodzicom, którzy mogą sprawić swoim dzieciom świetny prezent, a wieczorem zagrać samemu w gronie znajomych :)
  dodano: 2011-06-17 autor: draco

  Bardzo interesująca gra logiczno-losowa, w której inaczej wygląda rozgrywka na 2, na 3 i na 4 osoby. Posiada bardzo proste reguły, choć jednocześnie oferuje sporą głębię możliwości. Kraby zostały przepięknie wydane, więc o chętnych do rozgrywki nietrudno. Niestety żetony punktacji są malutkie, ale wydawca na szczęście oferuje w zestawie ich dodatkowy komplet. Polecam tą grę cierpliwym. Rozgrywka w Kraby może się niektórym wydawać zbyt długa.