gry planszowe logiczne > Patchwork Edycja Zimowa
GRY LOGICZNE
logo przedmiotu Patchwork Edycja Zimowa

Patchwork Edycja Zimowa

Rozgrzej paluszki przy zimowym cudzie dla dwóch graczy!

cena:

73.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od ??? do 2
wiek: od 8 lat
czas gry: od 15 do 30 min.

wydawca: Lacerta (2020)
projektant: Uwe Rosenberg

wersja językowa: polska

Opis


Patchwork to metoda szycia, w której łączy się małe kawałki materiału w większą całość, tworząc nowy wzór. W przeszłości wykorzystywano ją, żeby zagospodarować niechciane ścinki i skrawki. Dziś jest formą sztuki - z cennych tkanin projektanci wyczarowują cudowne włókiennicze kreacje. Największe arcydzieła powstają z nierównych kawałków materiału, dlatego tę właśnie technikę przyjęła większość artystycznego światka.

Stworzenie pięknej kołdry nie jest jednak łatwe, wymaga wysiłku i czasu, a dostępne kawałki materiału nie zawsze chcą do siebie pasować. Musisz więc wybierać je bardzo uważnie i mieć solidny zapas guzików, który nie tylko pozwoli Ci zakończyć kołdrę, ale uczyni ją lepszą i ładniejszą od rękodzieł konkurencji.

Czym ta świąteczna edycja różni się od zwykłego wydania gry? Otóż:

szata graficzna nawiązuje do okresu świątecznego
w pudełku znajdziesz foremkę do pierników w kształcie jednego z Patchworkowych skrawków
zamiast zwykłego pionka neutralnego mamy tu pionek w kształcie choinki
Poza powyższymi różnicami, liczba i rodzaj elementów oraz zasady gry są takie same, jak w zwykłym Patchworku.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2021-01-02 Rewelacja - szybka, prosta, wciągająca autor: Grzegorz Kozłowski

Kupiłem Patchwork z kilkoma większymi grami (Terraformacja, Root, Dune itp) a na obecną chwilę jest najczęściej grana. Bawimy się z żoną przy niej rewelacyjnie, bywa że gramy tylko w nią, w nią na przemian z Dominion albo jako rozgrzewkę przed cięższym tytułem.
Czasem boję się prostych gier, aby za szybko się nie znudziły, ale ta jest zdecydowanym wyjątkiem od tej niby reguły. A jeśli jeszcze ktoś lubi tetrisa albo inne układanki, to obowiązkowy zakup ;)

W kwestii jakości, solidne tekturki (plansze i puzzle), plastikowy znacznik i instrukcja. Pewnie przykładem innych graczy zmienimy z czasem znaczniki na prawdziwe guziki, to będzie dopiero klimat :)