gry planszowe logiczne > Geniusz Extreme (edycja polska)
GRY LOGICZNE
logo przedmiotu Geniusz Extreme (edycja polska)

Geniusz Extreme (edycja polska)

Jeszcze trudniejsza wersja popularnej gry logicznej

cena:

119.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 4
wiek: od 8 lat
czas gry: od 30 do 45 min.

wydawca: Bard (2018)
projektant: Reiner Knizia

wersja językowa: polska

Opis


Geniusz już od pierwszej publikacji znajduje się czołówce abstrakcyjnych gier strategicznych - krytycy natychmiast uznali, że jest to wyjątkowy projekt, który przemawia zarówno graczy początkujących jak i zaawansowanych. Jest to jedno z najbardziej uznanych na świecie dzieł Reinera Knizi.

Przed Wami nowa wersja: dodaje dwie linie i dwa kolory, co czyni grę jeszcze bardziej ekscytującą i wymagającą niż jej podstawowa wersja!

Zawartość pudełka:

1 plansza
100 kartonowych płytek
1 worek
4 stojaki na płytki
4 karty punktacji
32 znaczniki
1 instrukcja

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2018-05-22 Reiner Knizia wraca do formy! autor: Parmenides

Nazwisko Reinera Knizia jako projektanta na okładce gry planszowej od zawsze stanowi swego rodzaju znak jakości. Zapewnia kupującego, że otrzyma bardzo dobry, przede wszystkim mechanicznie i wielokrotnie przetestowany produkt. Nie inaczej jest w przypadku jego najnowszej gry Ingenious. Gra jest tak naprawdę bardziej rozbudowaną wersją jego oryginalnej gry Genious wydanej wiele lat temu. Dzięki zastosowaniu jednej istotnej zmiany przenosi jednak rozgrywkę na wyższy i lepszy poziom.
Zasady gry są banalnie proste. Każdy z graczy rozpoczyna swoją turę z sześcioma podwójnymi płytkami z których każda ma osiem ścian. Na każdej z płytek znajdują się dwa symbole w jednym z ośmiu kolorów. W swojej turze gracz kładzie płytkę na planszy i zdobywa punkty za sąsiadujące ciągi tych samych kolorów. Następnie dobiera losowo kolejną płytkę z worka i rozpoczyna się tura kolejnego gracza. Kiedy gracz nie może legalnie położyć płytki na planszy gra się kończy i podliczamy punkty. Co istotne w punktacji liczy się tylko symbol, którego w czasie gry zdobyliśmy najmniej. Trzeba zatem dbać o równomierne zdobywanie punktów w każdym kolorze, nie koncentrując się np. tylko na jednym.
Dzięki wprowadzeniu płytek ośmiościennych zyskaliśmy nowe, bardziej rozbudowane możliwości punktacji. Zadowoli to osoby, które lubiły poprzedniego Geniousa ale rozgrywka była dla nich zbyt prosta.
Podsumowując gra jest bardzo dobra. Wszystkie wprowadzone zmiany oceniam na plus. Rozgrywki są teraz o wiele bardziej emocjonujące, co nie odbiło się zbyt mocno na poziomie komplikacji. To nadal gra, w którą spokojnie zagramy już z ośmiolatkiem.
Do ideału grze jednak baaardzo daleko za względu na kiepskie wykonanie. Za tą cenę otrzymujemy cienką planszę gry i jeszcze cieńsze tekturowe płytki, do tego kilka kosteczek, cztery cienkie plansze punktacji i… to wszystko!? Patrząc na jakość wykonania innych gier w podobnej cenie jak np. Azul ta w Ingenious woła wręcz o pomstę do nieba. Gdybyśmy otrzymali lepszą planszę a płytki były w formie nawet zwykłego plastikowego domina radość z rozgrywki byłaby większa.
Na koniec kolejna uwaga, jest to gra zdecydowanie dwuosobowa. Wariant na czterech graczy oraz solo zostały stworzone wyraźnie na siłę i mogą wprowadzić kupującego w błąd.
Polecam jako bardzo dobrą grę logiczną, w której musimy pogimnastykować nasze szare komórki ale bez bólu głowy po zakończonej rozgrywce.