GRY LOGICZNE
logo przedmiotu NMBR 9

NMBR 9

Dobierz kartę... wyłóż kafelek... wejdź na wyższy poziom! Gra logiczna dla całej rodziny

cena:

81.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 4
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 20 min.

wydawca: G3 (2017)
projektant: Peter Wichmann

wersja językowa: polska

Opis


W grze "NMBR 9", każdy gracz układa przed sobą takie same kafelki z cyframi. Podczas dokładania kafelków, gracze starają się umieścić je na jak najwyższym poziomie - im wyżej zostanie umieszczony kafelek, tym więcej punktów przyniesie na koniec gry. Gra trwa 20 rund. Wygra gracz, który zdobędzie najwięcej punktów.

We wszystkich rundach, wszyscy gracze jednocześnie, zastanawiają się, jak najlepiej umieścić kafelki w swoich konstrukcjach. Kafelek można dowolnie obracać. Gracze powinni tak układać kafelki, aby obok mieli wystarczająco miejsca na dokładanie kolejnych.

Zasady dokładania kafelków:

1. Kafelek zawsze musi być dokładany tak, aby widoczna była znajdująca się na nim cyfra, jednak może być umieszczony w dowolnym kierunku.

2. Jeśli gracz chce umieścić kafelek na poziomie, na którym znajduje się już co najmniej jeden kafelek, co najmniej jedna strona jednego kwadratu, musi stykać się z umieszczonym wcześniej kafelkiem.

3. Jeśli gracz chce umieścić kafelek na poziomie 1. lub wyższym, musi on całą powierzchnią znajdować się na kafelkach będących na niższym poziomie. Nie można więc umieścić kafelka, jeśli jego część znajduje się w powietrzu lub są pod nim luki. Dodatkowo nowy kafelek musi leżeć na co najmniej dwóch kafelkach z niższego poziomu. Nigdy nie może znajdować się tylko na jednym kafelku.

Uwaga: w "NMBR 9" może grać nawet jedna osoba. Obowiązują takie same zasady, jak przy grze w większym gronie. Celem gry jest zdobywanie coraz większej liczby punktów.


Zawartość pudełka:
80 kafelków z cyframi
20 kart z cyframi
instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2018-03-17 Fajna gra autor: barkar

Bardzo fajna gra zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Uczy logicznego myślenia, kombinowania. Wymaga skupienia uwagi. Chętnie grają w nią moje dzieci jak i gimnazjaliści, których uczę. Podczas gry panuje cisza, wszyscy są skupieni a mimo to świetnie się bawią.