gry planszowe logiczne > Azul (edycja angielska)
GRY LOGICZNE
logo przedmiotu Azul (edycja angielska)

Azul (edycja angielska)

Przepiękna gra logiczna.

cena:

179.90 159.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 8 lat
czas gry: od 30 do 45 min.

wydawca: Plan B Games (2017)
projektant: Michael Kiesling

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska
Dodruk planowany jest w połowie grudnia 2020

Opis


Introduced by the Moors, azulejos (originally white and blue ceramic tiles) were fully embraced by the Portuguese when their king Manuel I, on a visit to the Alhambra palace in Southern Spain, was mesmerized by the stunning beauty of the Moorish decorative tiles. The king, awestruck by the interior beauty of the Alhambra, immediately ordered that his own palace in Portugal be decorated with similar wall tiles. As a tile-laying artist, you have been challenged to embellish the walls of the Royal Palace of Evora.

In the game Azul, players take turns drafting colored tiles from suppliers to their player board. Later in the round, players score points based on how they've placed their tiles to decorate the palace. Extra points are scored for specific patterns and completing sets; wasted supplies harm the player's score. The player with the most points at the end of the game wins.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2018-03-07 Świetna zabawa nie tylko przy 2 osobach autor: Rhoman

O Azul usłyszał już chyba każdy gracz, głównie za sprawą super ładnego wydania które bardzo przyciąga wzrok i budzi zainteresowanie. Po targach w Essen zrobiło się o tej grze bardzo głośno jak okazało się że zabawa dorównuje albo nawet przewyższa samo wydanie.
Azul to wyjątkowo prosta w zasadach gra logiczna, oczywiście jak to w grach logicznych, proste zasady nie oznaczają prostej gry. Główkowania w grze jest na prawdę sporo, ale przez prostotę zasad tury idą bardzo sprawnie i nie ma ryzyka paraliżu decyzyjnego.
Jedna z największych zalet gry jest również fakt że bardzo dobrze działa przy 3 i 4 osobach podczas gdy większość gier logicznych jest przeznaczona dla max 2 osób.
Wszystko to co napisałem powoduje że ciężko Azul nie polecić dosłownie wszystkim graczom!
dodano: 2018-01-16 Najlepsza gra logiczna w jaką grałem. autor: pawelacb

Powiem szczerze, że Azul to fenomenalny tytuł. Łatwe i przystępne zasady, piękne wydanie i kapitalna rozgrywka. Gra ma dużą głębie, chodź chodzi przecież o zbieranie setów kafelków w różnych kolorach. Gra pod względem mechanicznym jest przemyślana znakomicie. Wszystko działa płynnie i szybko. Nie ma przestojów w grze, nie ma wątpliwości w zasadach. Można grać pod siebie, można grać tak, żeby przeszkadzać pozostałym współgraczom. Wszystko to zawarte w prostej i pięknej formie. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach, kiedy gry muszą mieć tony elementów, kilka mechanik spiętych w jedną całość, można zrobić tak prostą grę która bije na głowę chyba wszystkie tytuły które zostały wydane w 2017 roku. Azul jest idealny do grania w każdym gronie, niezależnie od wieku graczy. Rozgrywka zamyka się w 30-40 min. Świetnie skaluje się niezależnie od ilości graczy. Ta gra nie ma słabych punktów po prostu. Polecam każdemu.