gry planszowe logiczne > Dragon Castle
GRY LOGICZNE
logo przedmiotu Dragon Castle

Dragon Castle

Gra logiczna inspirowana klasycznym madżongiem

cena:

179.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 8 lat
czas gry: od 30 do 45 min.

wydawca: Horrible Games (2017)
projektant: Lorenzo Silva , Luca Ricci , Hjalmar Hach

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis w serwisie BGG

Opis


Dragon Castle is a game freely inspired by Mahjong Solitaire. During your turn, you take a pair of identical tiles from the central "castle" (known as the Dragon Castle) and place them on your own realm board to build your own castle. From time to time, you may sacrifice these tiles to acquire shrines in their place.

Every time you create a set of tiles of the same kind, you "consolidate" them, i.e. flip them face down to score points. When you consolidate a set, you may also build shrines on top of the consolidated tiles: Shrines allow you to score more points, but they also limit your building options. You may also take advantage of the available spirit card and its game-changing powers...but this will come at a cost! Finally, don't forget to check the dragon card in play, and to follow the building requirements to score bonus points.

When the Dragon Castle has been reduced to only one floor, the end of the game is triggered. After one final round, the player with the most points is the lord of the new Dragon Castle…and the winner of the game!

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2017-11-08 Majong The Game autor: pogons

Zawsze chciałem aby ktoś wymyślił ciekawą, nieskomplikowaną grę na bazie Majonga. Wiem, że jest ich pełno ale podobnie jak z Domino albo są przekombinowane albo zbyt losowe/proste...enters Dragon Castle.

Grę można podzielić na bazową i zaawansowaną (z kartami). Bazowa to przeniesienie podstawowych zasad Majonga (rozbieranieze zbudowanego z płytek pałacu) i układanie płytek na własnej planszy w dość dowolny sposób. Puntkowanie jest gdy zrobi się układ z 4 lub więcej przyległych płytek tego samego koloru. Płytki trzeba brać z góry pałacu, a niższe tylko w parze i to dokładnie taki sam symbol. Dodatkowo dochodzi aspekt 3d, gdzie po zapunktowaniu zakrywa się płytki i można potem kolejne kłaść już na nich. Dlaczego to jest ważne? Bo zakrywając płytki możemy też położyć na jednej lub dwóch pagody. Blokują onę dalsza budowę w górę ale w zależności od poziomu dają kolejny punkty na końcu gry.

Gra zaawansowana wprowadza karty dodatkowego punktowania oraz zdolności specjalne. O ile dodatkowe punktowanie nie robi szału, jako że karta jest tylko jedna i wszyscy gracze mogą ją bez problemu spełniać, o tyle niektóre zdolności specjalne dają możliwość małych kombo. Regrywalnośc jest spora gdyż mamy do dyspozycji po kilka układów samego pałacu, dostosowanych do danej liczby graczy (przez co rozgrywka jest mniej lub bardziej otwarta) oraz po 10 kart specjlanych i punktowania (a zawsze gramy z 1 każdego rodzaju).

Wykonanie jest na dobrym poziomie - płytki są ciężkie i kolorowe (przypominają te z zestawów do Majonga), a żetony i plastikowe pagody też dają radę. Jedyne do czego można się przyczepić to plansze - są cieniutkie.

Sama rozgrywka jest bardzo szybka i przyjemna/bezstresowa. W połączeniu z ładnymi grafikami i soliterowym charakterem dają sympatyczną atmosferę (zen). Polecam każdemu fanowi Majonga oraz parom lubiącym bezkonfliktowe granie (jest możliwośc blokowania ale bez złośliwości).