gry planszowe łamigłówki > Cast News - poziom 6/6
ŁAMIGŁÓWKI
logo przedmiotu Cast News - poziom 6/6

Cast News - poziom 6/6

Czy potrafisz rozdzielić obie cześci i złożyć z powrotem? Poziom 6/6.

cena:

44.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 1
wiek: od 8 lat

wydawca: Hanayama

wersja językowa: angielska
instrukcja: polska

Opis


Autor wpadł na pomysł tej łamigłówki mając 19 lat. Zdarzyło się to w czasie przechadzki po ośnieżonej drodze. Niestety jakiekolwiek wzmianki o konstrukcji tej łamigłówki naprowadziłyby cię od razu na rozwiązanie, co byłoby źródłem zawodu dla entuzjastów łamigłówek poszukujących prawdziwych wyzwań. Poza tym autor najbardziej ceni sobie tych fanów, którzy nie lubią otrzymywać najmniejszych choćby podpowiedzi! Wskazówką jest... igła! Hanayama od ponad siedemdziesięciu lat jest znanym producentem i sprzedawcą zabawek, tradycyjnych gier i łamigłówek. Od samego początku kładł wielki nacisk na twórcze pomysły, wysoką jakość i przyjazną obsługę. Wszystkie prezentowane łamigłówki świetnie sprawdzają się w zróżnicowanym towarzystwie. Bawią, uczą, zmuszają do myślenia i uwolnienia twórczej wyobraźni. Pozwalają na znalezienie "wspólnego języka" ludziom w różnym wieku. Często pierwsze, przypadkowe z nimi "spotkanie" staje się początkiem wielkiej pasji i łączy całe rodziny wokół wspólnego hobby. Proponujemy zapoznanie się z szalenie pomysłowymi i bardzo dobrze wykonanymi łamigłówkami, których rozwiązanie zapewni godziny fantastycznej zabawy. Uwaga! Wszystkie łamigłówki można rozwiązać BEZ UŻYCIA SIŁY. 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2011-12-06 fajna propozycja autor: mvodka

Pomysł rewelacyjny, brak widocznych ruchomych elementów sprawił mi spore zaskoczenie, zazwyczaj przyłożenie siły do casta powoduje jakąś reakcje a tu nic... Rozwiązanie jest bardzo pomysłowe, da sie na nie wpaść chyba tylko przez farta lub porządna analize zabawki.
Nieco gorzej z wykonaniem casta, po kilku próbach rozłożenia(bez siłowania się z łamigłówką)
składowe przestały szczelnie do siebie przylegać.
Podsumowyjąc, Cast News to bardzo ciekawa propozycja z wyjątkowo pomysłowym rozwiązaniem, cena troche wysoka przy takiej jakości wykonania ale mimo to polecam.
dodano: 2011-06-05 Trudna do oceny autor: Krzysztof Budny

O wykonaniu mogę rzec tyle - bardzo eleganckie.

Jest to chyba najbardziej nietypowa łamigłówka jaką widziałem. Nie ma w niej praktycznie żadnych widocznych elementów ruchomych, przez co początkowo działa się w 100% po omacku.
Zabawka rozłożyła mi się ,,sama" w rękach, po około 30-60 minutach... no właśnie, nie napiszę co należy zrobić, by tak się stało. Przyznam jednak, że sukces nie wynikał z domyślenia się jak wygląda mechanizm. Raczej z domyślenia jego się filozofii - jak to w przypadku produktów stricte azjatyckich - zupełnie innej niż nasza. :)
Dlatego też ciężko mi grę ocenić. Jej działanie - jeśli już je odkryjecie - jest GENIALNE - i genialnie proste. Z drugiej strony, pełna analiza układu, wymyślenie rozwiązania bez odrobiny szczęścia jest prawie niemożliwe. Prawie - jak się tak dłużej zastanowić, to zaprzęgnięcie jak największej liczby zmysłów powinno dać 90% rozwiązanie, reszta to statystyka.
Tak czy siak - polecam spragnionym na prawdę oryginalnych zagadek. Świetnie również nadaje się na prezent. :)