ŁAMIGŁÓWKI
logo przedmiotu Rubik 360

Rubik 360

Kula Rubika

cena:

59.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 10 min.

wydawca: Rubik

wersja językowa: polska

Opis


Prezentowana łamigłówka ma tylko jedno rozwiązanie, lecz za to istnieje mnóstwo sposobów, jak do niego dojść. Rubik's 360 to 3 plastikowe, przeźroczyste kule umieszczone jedna w drugiej. Każda z dwóch wewnętrznych kul jest przytwierdzona do ścian większej na specjalnych osiach umożliwiających obrót kuli. Otwory w kulach pozwalają na przemieszczanie z jednej do drugiej sześciu małych, kolorowych kuleczek. Zaczynając ze wszystkimi sześcioma kulkami wewnątrz środkowej kuli oraz otwartymi pierścieniami blokującymi, zadaniem gracza jest przeprowadzenie kolorowych kulek do zewnętrznych kopuł w odpowiednim kolorze. Wbrew pozorom umieszczenie nawzajem sobie przeszkadzających kulek w odpowiednich miejscach nie jest zadaniem prostym. Według twórcy łamigłówki w procesie rozwiązywania podstawową przeszkodą jest grawitacja. Ponadto położenie otworów na kulki ogranicza liczbę możliwych wariantów ich przemieszczania.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2011-05-08 autor: Eliza

Bardzo fajna zabawka, polecam. Jest bardzo trudne ale da się zrobić. Mi to zajęło 1h i 5 min. Zabawka jest przeznaczona chyba dla osób cierpliwych i jest bardzo wciągająca.
dodano: 2009-11-28 autor: tosiat

Wygląda kosmicznie i intrygująco i taka jest. Gra super a 4 punkty dlatego, że jeszcze ani razu nie udało mi się wszystkich kulek wprowadzić na właściwe miejsca. Uczy cierpliwości! Ale jaka radość jak się uda (ja dotychczas umieściłam max 3 kulki).
Kula nie zajmuje wiele miejsca więc można nosić ją przy sobie i mieć zajęcie w czasie nieplanowanych przestojach np. kolejce do lekarza.
Dajcie znać jak się wam uda z 6 kulkami. Pełen szacun dla takiego chojraka.