gry planszowe łamigłówki > Safari Hide&Seek
ŁAMIGŁÓWKI
logo przedmiotu Safari Hide&Seek

Safari Hide&Seek

Wielopoziomowa łamigłówka

cena:

79.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 1
wiek: od 7 lat

wydawca: Granna

wersja językowa: polska

Opis


Zawiera 48 zadań do rozwiązania.
Zadania mają 4 stopnie trudności.

Uważaj gdzie idziesz, przed tobą kraina dzikich zwierząt.

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2013-04-23 autor: Sylwia Rykała

Doskonała gra. Moje dziecko dostało ją pod choinkę i to był strzał w 10. Bawi się w nią mój 10-letni syn, tatuś i babcia - wszyscy są zachwyceni. Bardzo rozwijająca, świetnie wykonana. Można się nią bawić podczas podróży autem i w zaciszu własnego pokoju. Gra ma 4 poziomy trudności ale nawet na najprostrzym poziomem trzeba nico pokombinować.
Polecam wszystkim, którzy poszukują starannie wykonanej i rozwijającej gry.
dodano: 2011-05-01 Afrykańska przygoda autor: scheherazade

Safari Hide & Seek to wielopoziomowa gra logiczna, która zdobyła wiele nagród na całym świecie, również i w Polsce. Przy swojej prostocie, estetyczności i klimatyczności rozwija umysł, usprawnia logiczne myślenie, ćwiczy wyobraźnię przestrzenną i spostrzegawczość, uczy strategicznego planowania i dostarcza pozytywne emocje. Jest to również gra wielokrotnego użytku czyli spokojnie można do niej wracać i rozwiązywanie znów będzie przyjemnością.
Co dostajemy: solidna rozsuwana plansza, wykonana z tworzywa sztucznego i zawierająca schowek na instrukcję, 4 plastikowe puzzle, na których narysowana jest roślinność sawanny i książeczka z 48 zadaniami. Celem gry jest rozwiązanie zadań przedstawionych w instrukcji poprzez odpowiednie ułożenie puzzli na planszy. Każde zadanie wskazuje rodzaje i ilość zwierząt, które mają pozostać widoczne. Cała reszta musi zostać ukryta pod specyficznie wyciętymi puzzlami.
W Safari są zadania, które rozwiązuje się bez problemu, są też takie, które wymagają sporo wysiłku albo spędzają sen z powiek. Wszystko jest tak ułożone, że człowiek nie zraża się chwilowym niepowodzeniem. Ważna jest analiza, ale też bez intuicji się nie obejdzie. Przy rozwiązywaniu warto zwrócić uwagę na to, że: zawsze jest 9 pól odkrytych; różnica pomiędzy 9 a ilością zwierząt z zadania daje nam ilość pól pustych; jeśli jest mało zwierząt to można się koncentrować na odsłonięciu pól pustych, jeśli jest dużo zwierząt – można również skoncentrować się na zakryciu pól pustych; trzeba przyglądnąć się dokładnie ile i jakich zwierząt jest w zadaniu – tu przydaje się informacja o tym ile jest wszystkich zwierząt z danego gatunku i jak są rozmieszczone na planszy; warto na początku sprawdzić we wszystkich częściach planszy gdzie nie pasują puzzle U-kształtny, a następnie H-kształtny. Na końcu pozostaje kombinacja. Warto też zrobić sobie przerwę, gdy nie ma się pomysłu na rozwiązanie – mózg odpocznie i znów będzie działał sprawnie.

Jak dla mnie rewelacyjna łamigłówka i raczej nikt, kto ją zakupi nie będzie żałował.
dodano: 2010-02-09 autor: RENATA SĘDZIK

Rewelacyjna seria wydana przez Grannę. Zadanka na pozór bardzo łatwe wymagają nieraz dłuższego pokombinowania. Nawet drobne podpowiedzi umieszczone z tyłu ( dla tych mniej cierpliwych) nie zawsze szybko pomagają. Potem rzeczywiście nabiera się wprawy ale i tak na drugi dzień gra jest jest tak samo atrakcyjna. Polecam