ŁAMIGŁÓWKI
logo przedmiotu Kamuflaż

Kamuflaż

Wielopoziomowa polarna łamigłówka

cena:

79.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 1
wiek: od 6 lat

wydawca: Granna

wersja językowa: polska

Opis


Zawiera 48 zadań do rozwiązania.
Zadania mają 4 poziomy trudności. Gracz musi zachować spokój,
a wtedy uda mu się rozwiązać wszystkie arktyczne zadania.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2013-03-07 autor: Kropka_75

Układanka fantastyczna, sprawia frajdę dzieciom małym, większym i nawet dorosłym. Korzystam z niej zawodowo w świetlicy, i przyznam, że zaskoczeniem dla mnie jest to, że potrafi zaineteresować nawet najwększych łobuziaków, co pozwala nam na chwilę wytchnienia. Dobrze wykonana, aczkolwiek poddana użyteczności zbiorowej nieco się niszczy. natomist bez wątpienia jej zaletą jest to, ze nie skałda sie ze zbyt wielu elementów, co minimalizuje zagrożenia związane z ich zawieruszaniem. Polecam.
dodano: 2011-05-01 Zamiast mrozić to rozgrzewa autor: scheherazade

Kamuflaż – Biegun Północny to łamigłówka o bardzo prostych zasadach, ale dająca wiele możliwości i satysfakcję z rozgrywki. Stopień trudności jest umiarkowany, co przypisuję przede wszystkim temu, iż więcej trzeba napracować się rękoma niż głową.
Zawartość: plastikowe pudełko ze schowkiem, 24 dwustronne plansze z zadaniami (czyli 48 zadań), przezroczyste puzzle ze zwierzętami: 4 w kształcie kątowników i 2 proste, oraz instrukcja. Plansze utrzymane są w tonacji typowej dla obszaru arktycznego, na niektórych planszach (na krach i na wodzie) pojawiają się Eskimosi zaopatrzeni w harpuny. Celem gry jest ułożenie wszystkich zwierząt na obszarze, w którym żyją i mogą się swobodnie chować, ale w taki sposób by być daleko od polujących Eskimosów. Puzzle układa się bardzo szybko, jeśli zaś ułoży się za szybko i rozwiązanie będzie nieprawidłowe, to wystarczy odwrócić układankę i zesypać puzzle. Łamigłówka jest bardzo estetycznie wykonana, a w dodatku mała i zgrabna, więc wszędzie można ją ze sobą zabrać. Rozwiązywaniu zadań towarzyszą emocje i radość z osiągniętych sukcesów. Rozwija się logiczne myślenie, spostrzegawczość, wyobraźnia przestrzenna i planowanie strategiczne. Bardzo mi się podoba, że cała ta łamigłówka ma klimat - tematyka, kolorystyka i wykonanie powodują, że czuje się surowość, niedostępność, prawa natury. Czuje się powiew zimnego arktycznego powietrza. Zadania podzielone są na stopnie trudności od poziomu starter, zawierającego podpowiedzi, przez junior i ekspert, do poziomu mistrzowskiego. Ważna informacja dla sfrustrowanych graczy – wszystkie odpowiedzi są dołączone do instrukcji. Każde z 48 zadań ma własną planszę, dzięki temu gra staje się dynamiczna i pełna niespodzianek.

Podobnie jak łamigłówkę Safari Hide and Seek, tak i tę bardzo polecam. Udany zakup!
dodano: 2009-10-25 dla wszystkich niezależnie od wieku autor: Anna Pławińska

5-letnia córka dostała ją pod choinkę. Na początku nie była zadowolona, ale po kilku dniach była zachwycona tą grą.
Najlepsze jest to, że grają w nią członkowie rodziny w różnym wieku.
dodano: 2009-05-29 bardzo fajna i pomysłowa autor: kasia2

Odkryliśmy niedawno całą serię tych łamigłówek i zakupiliśmy dwie "Kot i mysz" oraz "Kamuflaż". Jako rodzic i nauczyciel matematyki gorąco polecam dla dzieci i nie tylko. Przez pierwsze dni wyrywaliśmy sobie "Kamuflaż" z rąk. Sześcioletni syn radzi sobie calkiem dobrze. Gra zaczyna się łatwymi zadaniami i to zachęciło go do dalszej zabawy. Obie gry pokazywałam uczniom na kółku matematycznym i bardzo sie podobały (kamuflaż, którego atrakcją sa przeźroczyste płytki podoba sie dzieciom bardziej). Często podsuwam te gry najzdolniejszym, którzy mają chwile wolnego na lekcji.
Zaletą gry jest świetne i pomysłowe wykonanie. Wszystkie karty z zadaniami i płytki można zapakować w jedno pudełko i zabrać np. w podróż.
Najważniejsze jest chyba to, że po ułożeniu wszystkich 48 zadań i tak nie pamiętamy jak zostały ułożone płytki i do gry możemy wracać wielokrotnie.
Każde zadanie ma dokładnie jedno rozwiązanie (mniej ambitni mogą sprawdzić jak wygląda odpowiedź w załączonej książeczce). Układamy płytki na jednej z 48 plansz tak, aby niedźwiedź zawsze znajdował się na lądzie, a ryby w wodzie. W grze "Kot i mysz" rozwiązań jest często więcej niż jedno, ale wcale nie wydaje mi się ona łatwiejsza dla dzieci.
Wiem, że wyszedł dodatek do "Kamuflażu"(jeden klocek z fokami, które mogą być zarówno na lądzie jak i w wodzie), ale chyba nie można go u nas nigdzie dokupić. A szkoda.
Jeszcze raz gorąco polecam tą polarną układankę!!!