gry planszowe łamigłówki > Port lotniczy
ŁAMIGŁÓWKI
logo przedmiotu Port lotniczy

Port lotniczy

Jesteś kontrolerem lotów. Czy potrafisz bezpiecznie kierować ruchem samolotów?

cena:

79.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 1
wiek: od 8 lat

wydawca: Granna
nr katalogowy:SG202PL

wersja językowa: polska

Opis


Jako kontroler lotów masz pieczę nad pozycjami wszystkich samolotów, czy to na pasie startowym, czy tez w powietrzu. Ułóż 6 przezroczystych elementów na karcie z zadaniem w taki sposób, aby każdy samolot miał zapewnioną bezpieczną trasę. Piloci zależą od ciebie - czy jesteś gotowy na misję?

Rozwiązanie 48 ekscytujących zadań o różnym stopniu trudności sprawi ci wiele satysfakcji.

 

Łamigłówka zawiera 48 zadań na 4 stopniach trudności

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2011-08-28 świetna łamigłówka autor: scheherazade

Cała seria SmartGames przyzwyczaiła mnie do bardzo wysokiego poziomu wykonania, do dbałości o szczegóły, które w różnym stopniu wprowadzają nas w klimat zadań przeznaczonych do rozwiązania. Także i w tej łamigłówce poziom wykonania jest bez zarzutu. Otrzymujemy plastikową, rozsuwaną szufladę, w której znajdują się: 24 plansze z zadaniami, 6 puzzli, instrukcja wraz z rozwiązaniami. Puzzle Portu lotniczego są przezroczyste jak powietrze, na nich umieszczono samoloty różniące się kolorystycznie, ale ich ułożenie na puzzlu (na skraju bądź w środkowej części) oraz zwrot dzioba ma ogromne znaczenie przy rozwiązywaniu zadań. Cel, czyli prawidłowe ułożenie samolotów, nie jest już tak łatwy do osiągnięcia. W dodatku podział na poziomy: starter, junior, expert i master, nie tylko rozdziela zadania pod względem wzrostu komplikacji, ale wprowadza całkowitą nowość w tej serii łamigłówek. Każdy stopień to również inny rodzaj zadania do wykonania.
Po rozwiązaniu wszystkich zadań, stwierdzam, że nie są one proste, ale da się je rozwiązać bez wielodniowych przestojów. Przed przystąpieniem do rozwiązania koniecznie trzeba zastanowić się, które pozycje można zaatakować jako pierwsze. Właściwie w każdym zadaniu jest jakiś punkt zaczepienia, dający albo jedno możliwe ustawienie, albo kombinację 2 puzzli. Trudność sprawia przede wszystkim wyznaczenie odpowiedniego zwrotu samolotów, oraz fakt, że od położenia 1 samolotu zależy rozłożenie pozostałych. Podział plansz na pola pozwala w niektórych przypadkach obliczyć pozycje, uwzględniając oczywiście geometrię puzzli, które zajmują 2 lub 3 pola planszy. Punktem wyjściowym mogą być również obszary o największym, bądź najmniejszym zagęszczeniu samolotów. Przydatna jest też analiza krótkich torów powietrznych i możliwości położenia tam samolotów. Metoda prób i błędów też się sprawdza.
Bardzo podoba mi się realistyczność tematu i powiązanie z nim mechaniki. Do tego kolorystyka i grafika stwarza niepowtarzalny klimat. No i rozsądny czas rozwiązywania zadań, bez nadmiaru frustracji. Uważam, że „Port lotniczy” to bardzo wartościowa łamigłówka, która spodoba się początkującym i zaawansowanym graczom.
dodano: 2010-12-02 Mój syn pilotem :) autor: Apimka

Kolejna gra z serii, która wymaga zastanowienia, czasem pokombinowania a potem... hurra samoloty nie zdeżyły się. Bawimy się wszyscy, różne poziomy dają sporo możliwości. Wyrabianie orientacji przestrzennej murowane. Polecam gorąco.
dodano: 2009-12-27 super autor: Mikołaj Modrzewski

Zabawa dla całej rodziny. Różne poziomy trudności pozwalają bawić się dzieciom młodszym i starszym, a i rodzice mają dużą radochę :)
Gra się nie nudzi, z przyjemnością często się do niej wraca.
dodano: 2009-11-26 Rewelacja dla chłopców autor: Agnieszka Grzyb

Fantastyczna, wymagająca myślenia gra dla chłopców lubiących maszyny latające i puzzle. Na każdym puzzlu jest jeden samolot. Każdy samolot jest innego koloru. Zawsze istnieje tylko jedno rozwiązanie zagadki. Pierwszy stopień trudności podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym etapie (łatwiejszym) pokazane jest ustawienie jednego samolotu w konkretnym kolorze. Reszta samolotów jest biała i trzeba wymyślić jak je ułożyć by wszystkie puzzle pasowały. Mój syn - 6 lat - układa układa ten etap sam. Drugi etap pierwszego stopnia trudności to tylko same białe samoloty bez koloru. Jest to trudne dla 6 latka ale po paru grach możliwe do ułożenia. Następne poziomy trudności poczekają, aż dziecko będzie starsze. Gra jest dlatego właśnie fajna, bo wystarcza na długi czas - kilka lat. Im dziecko starsze rozwiązuje trudniejsze zadania. Grę można odłożyć na kilka miesięcy a potem spokojnie do niej wrócić.