gry planszowe kościane > Troyes Dice
GRY KOŚCIANE
logo przedmiotu Troyes Dice

Troyes Dice

Odkryj (ponownie) historię średniowiecznego Troyes.

cena:

97.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 10
wiek: od 12 lat
czas gry: od 20 do 30 min.

wydawca: Pearl Games (2020)
projektant: Alain Orban , Xavier Georges , Sebastien Dujardin

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Troyes Dice invites you to discover (or rediscover) the history of the city of Troyes during the Middle Ages when society was organized around three orders: the nobles, civilians, and religion. The responsibility of the first order is to protect the land and ensure justice; the responsibility of middle order is the hard work of providing food and goods essential to the life of the entire city; and for the last, the mission is to ensure the awakening of spiritual and cultural development!

Troyes Dice is a roll-and-write strategy game in which you play a rich Champagne family. It's up to you to seize the best opportunities offered by the dice to leave your mark in the history of the city! Will you get the most fame by fighting events, developing markets, erecting the cathedral, or participating in the construction of prestigious buildings? At the end of the game, the player with the most victory points wins!

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2020-10-28 Dobrych roll and write nigdy za wiele... autor: trance_atlantic

Ale podkreślam - dobrych! :) Tak, ta gra może być uznana za dobrą. Jeśli znacie oryginalne Troyes, to trochę powinno wam być łatwiej, jeśli nie, to... też nie ma problemu. Zasady są proste, tak jak w prawie wszystkich wykreślankach, ale nakombinować się trzeba sporo. Podoba mi się to, że mamy w grze małą gospodarkę zasobami (np. denary do kupowania kości) i musimy o nie zadbać choćby po to, by nie ograniczyć sobie możliwości wyboru kości w kolejnych rundach. Podoba mi się również to, że nie zakreślamy byle czego i byle gdzie, ale np. poprzez zaznaczenie odpowiednich budynków aktywujemy sobie... końcową punktację. Nie jest więc ona zawsze stała, tzn. na początku gry nie mamy do końca ustalonych wszystkich sposobów punktowania, na dodatek każdy z graczy może je sobie aktywować na różne sposoby. Może to efekt świeżości, ale w ciągu kilku pierwszych dni zagrałem w nią ze dwadzieścia razy i ani przez moment nie czułem się znużony. Uwaga - jest to typowy wieloosobowy pasjans, więc spokojnie można polecić go do grania solo. Uwaga druga - na stronie wydawcy Pearl Games są do pobrania dwa Challenge, krótko mówiąc dwa setupy gry z minimalnymi zmianami zasad. Też polecam! :)

ps. na moim kanale Around The Board można znaleźć materiał video, w którym dość szczegółowo opowiedziałem zasady gry, szczególnie dla tych, którzy nie władają jezykiem angielskim (bo gry, póki co, po polsku nie ma).