gry planszowe kościane > Dice Throne Season Two Box 2: Tactician v. Huntress
GRY KOŚCIANE
logo przedmiotu Dice Throne Season Two Box 2: Tactician v. Huntress

Dice Throne Season Two Box 2: Tactician v. Huntress

Dwie dodatkowe frakcje do Dice Throne

cena:

94.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:wydawca: Roxley Games
projektant: Nate Chatellier , Manny Trembley

wersja językowa: polska

Opis


Dice Throne is a game of intriguing dice, tactical card play, powerful heroes, and unique abilities.

It's a fast-paced 2-6 player combat game (1v1, 2v2, 3v3, 2v2v2, or free-for-all). Select from a variety of heroes that play and feel completely distinct from one another. Attack opponents and activate abilities by rolling your hero's unique set of five dice. Accumulate combat points and spend them on cards that have a large range of effects, such as granting permanent hero upgrades, applying status effects, and manipulating dice directly (yours, your teammate's, or even your opponent's).

Dice Throne: Season Two introduces a roster of new heroes and intriguing new matchups.

A stand alone game supporting 2 players. Additional heroes required to play with more than 2 players.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2019-02-28 zaawansowany filer autor: pogons

Dice Throne, pomijając aspekt potencjalnej bariery językowej dla osób nie znających angielskiego, to typowy filer do piwa. Rozgrywka opiera się na znanej chociażby z King of Tokyo mechanice yatzee czyli rzutu pulą kości plus ewentualnymi przerzutami i rozpatrzeniem wyniku. Dochodzą do tego karty i lekkie zarządzanie punktami, za które je wystawiamy. Cel prosty, czyli zjechanie życia rywala do 0. Ataki odpalane są ze zdolności nadrukowanych na planszetce każdej postaci i bywają dość zróżnicowane w swych efektach (nie tylko obrażenia ale i też utrudnianie życia przeciwnikowi). Dodatkowo broniący się rzuca również kośćmi w celu obrony (i w rzadkich przypadkach może wyjść na tym lepiej niż napastnik:)

Jak to bywa w takich grach, losowość jest tu wysoka i jak komuś idą rzuty (np. odpali ze dwa razy swój najsilniejszy atak) to drugi gracz nie ma szans choćby był doktorem Knizią. Jako że gra jest dość szybka i lekka można tą losowość jej wybaczyć. Warto też wspomnieć, iż produkcja jest na najwyższym poziomie. Szczególne wrażenie robi wyprasko-opakowanie, które umożliwia szybkie rozłożenie i złożenie gry. Jako przerywnik dwuosobowy - polecam.