gry planszowe kościane > Kowale Losu
GRY KOŚCIANE
logo przedmiotu Kowale Losu

Kowale Losu

Ulepszaj swoje kości zmieniając ich ścianki!

cena:

155.90 139.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 40 min.

wydawca: Rebel.pl
projektant: Régis Bonnessée

wersja językowa: polska

Opis


Zostań bohaterem, walcz z legendarnymi potworami, zdobywaj mityczne artefakty gromadząc punkty chwały za swe czyny. Pozwolą one na dokonywanie zmian ścianek na Twoich kościach, wymieniając gorsze na lepsze, zdobywając nowe umiejętności.

Każdy gracz na początku gry otrzymuje takie same zestawy dwóch różnych kości. Jedna z nich bazuje na złocie i odłamkach słońca, a druga na złocie, odłamkach księżyca i punktach chwały. Oznacza to, że wszystkie zasoby gry znajdują się już od samego początku w rękach graczy. W trakcie rozgrywki będziemy je jednak przebudowywać i dostosowywać do naszej strategii. Już od pierwszych rund będziemy czuli, że nasz zestaw wymaga pewnych ulepszeń...

Gdy wszyscy gracze zdobyli zasoby ze swoich kości, aktywny gracz wykonuje akcję. Może nią być albo złożenie ofiary bogom, która pozwoli mu wykuć jedną lub więcej ścianek na kości, aby ulepszać i personalizować swoje kości, albo stawienie czoła potworowi. Gracz z największą liczbą Punktów Chwały zostaje zwycięzcą i zyskuje prawo zasiadania w gronie bogów.

Szacuj prawdopodobieństwo, decyduj o rozłożeniu efektów, rezygnuj z niektórych, aby zwiększyć szansę na wylosowanie innych. Stań się kowalem swego losu i wpłyń na bieg wydarzeń w krainie.

Zawartość pudełka:

instrukcja
koperta na planszę świątyni
plansza wysp
4 plansze bohaterów
20 kolorowych znaczników zasobów
8 żetonów "100"
fundamenty - pudełko wraz z plastikową wkładką
4 pionki bohaterów
karta pomocy bohatera
plansza świątyni
108 ścianek kości (60 dla świątyni, 48 dla boskich kości)
8 boskich kości (4 jasne i 4 ciemne)
znacznik pierwszego gracza
znacznik rundy
96 kart heroicznych czynów (24 zestawy po 4 identyczne karty)
8 jednorazowych żetonów (4 cerbery, 4 trytony)
4 żetony młotów
4 płytki skrzyń

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2018-05-18 Zabawa z kostkami autor: corqan

Kowale losu jest grą w której główna mechanika polega na modyfikowaniu kostek (nie wynik z rzutów ale samych kostek). Robimy to poprzez wymienianie ścianek w kostkach. Tura gracza jest bardzo prosta. Polega na rzucaniu kostkami i wyborze czy chcemy kupić nową ściankę, czy chcemy iść na misję, która daje punkty i jakieś specjalne zdolności.
Wykonanie gry jest rewelacyjne. Grafiki są piękne, kostki mądrze rozwiązane. Nawet wypraska jest rewelacyjnie przemyślana i wszystko ma swoje miejsce i się nie rozsypuje.
Rozgrywka w grze jest bardzo prosta, szybka i łatwo wytłumaczyć zasady nowym graczom. Gra się przyjemnie w każdą liczbę graczy i czas bardzo się nie wydłuża przy większej liczbie osób.
Bardzo polecam tę grę osobom zaczynającym swoją przygodę z planszówkami, ale i doświadczeni gracze, też czasem chętnie zagrają w Kowali Losu.
dodano: 2017-07-13 Ładna wydmuszka autor: leser

Wydawnictwo Libellud zdążyło już przyzwyczaić graczy do pięknych, choć może z lekka nazbyt cukierkowych, wydań swoich gier. Nie inaczej jest w wypadku Kowali Losu. Urocze grafiki, fajne kostki, których ścianki sami sobie ustawiamy (patent zapewne zainspirowany przez gry Lego). Czy wykonaniem kryje się jednak dobra gra?

Moim zdaniem najwyżej poprawna. Ok, wszystko wydaje się działać. Są decyzje, jest kilka dróg do wygranej, znajdą się jakieś kombosy. Nic tu jednak nie zaskakuje, nie ma żadnego elementu, który w wyraźny sposób, różnicowałby rozgrywki. 3 partie i znamy grę na wylot.

To na pewno jest niezły tytuł na start przygody z planszówkami, ale ciężko mi sobie wyobrazić, co gracza nieco już obytego z grami miałoby tu zaskoczyć i oczarować (może jedynie przystępność dla mniej doświadczonych współgraczy). Dla mnie gra okazała się rozczarowaniem.
dodano: 2017-07-08 Przepięknie wykonana, lekka i szybka gra autor: Mateusz Radwański

Pozwolę sobie zacząć od kwestii najmniej istotnych dla dużego grona graczy, ale to właśnie to rzuca się w pierwszej kolejności w oczy jak otwieramy pudełko i zaczynamy rozpakowywać i poznawać grę - "Kowale Losu" są przepięknie wykonani, grafiki, kolory, klimat, po prostu piękna gra. Tytuły od Libelluda mają to do siebie, że w pudełku jest miejsce na każdy element, ale w tym przypadku wydawca przeszedł samego siebie. Plansza "świątyni", na której przechowujemy ścianki kości, które możemy kupić w trakcie gry, ma swoją własną kopertę, aby ścianki nie rozbiegały się po pudełku i plansza była gotowa do następnej rozgrywki od razu po wyjęciu z pudełka.

Co do samej mechaniki, to muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony. Gra nie jest trudna, a instrukcja jest bardzo krótka, to zdecydowanie plus. Jednak zastosowanie kostek jako głównego mechanizmu sugeruje bardzo dużą losowość i nieprzewidywalność rozgrywki, to nie zawsze dobrze. Jest w tej grze jednak coś co powoduje, że nie jest tak źle. Doświadczenie z paru rozgrywek pokazuje, że ostateczna punktacja nie "rozjeżdża" się bardzo bez względu na sposób zdobywania punktów w trakcie rozgrywki (bezpośrednio z kostek, za zakupione karty, ze zdolności specjalnych kart). To jest właśnie ten element wyrównujący losowość i wprowadzający (zaryzykuję to stwierdzenie) odrobinę strategii do rozgrywki. Po pierwszych paru rzutach widzimy, czego kostki zapewniły nam najwięcej i jaki powinien być kierunek naszych pierwszych ruchów. W zależności od tego w jakie ścianki zainwestujemy, decydujemy o tym, w którą stronę dalej będziemy się rozwijać i co będziemy mogli zrobić w przyszłośći, a to jak rozmieścimy je na kostkach, zgodnie z zasadami prawdopodobieństwa, zaważy na tym, czy będziemy mocno ryzykować z szansą na dużą nagrodę (potężne ścianki na różnych kostkach), czy grać pewniej, ale bez tak dużych zysków (potężne ścianki na tej samej kostce). Dodatkowo fakt, że jedna rozgrywka trwa nie dłużej niż godzinę sprawia, że nawet jak ktoś nie przepada za losowością to nie zdąży się sfrustrować, a piękne grafiki naprawdę cudownie umilają rozgrywkę :-)

Kończąc, warto na pewno zaznaczyć, że nie jest to gra dla ludzi, którzy lubią mieć kontrolę nad sytuacją i nie lubią losowości. To raczej tytuł z serii "losowo dostałem to co mam, teraz muszę to wykorzystać najlepiej jak się", plus tej gry jest, że mamy wiele sposobów na osiągnięcie tego celu.