gry planszowe kooperacyjne > 7 Samurajów
GRY KOOPERACYJNE
logo przedmiotu 7 Samurajów

7 Samurajów

Obroń wioskę przed hordą bandytów!

cena:

79.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 7
wiek: od 9 lat

wydawca: Rebel.pl
projektant: Antoine Bauza

wersja językowa: polska

Opis


Wraz z grupą kompanów stanowicie ostatnią linię obrony chroniącą wioskę pełną przerażonych rodzin przed armią żądnych krwi najeźdźców. Walka wydaje się być z góry skazana na porażkę: zaledwie siedmiu samurajów nie może się przecież mierzyć z tuzinami agresywnych wrogów. Ta ocena sytuacji nie bierze jednak pod uwagę Waszych niezwykle wysokich zdolności bojowych oraz umiejętności współpracy - dzięki nim jesteście w stanie stawić czoła niemal każdemu zagrożeniu! A nawet wówczas, gdy wszystko będzie się wydawało stracone, Wasi wrogowie odkryją, że w każdym z Was drzemie prawdziwa bestia, wojownicza dusza gotowa do uwolnienia pełnej mocy!

7 Samurajów to gra kooperacyjna, w której gracze wcielają się w role wojowników chroniących wieśniaków przed atakami okrutnych najeźdźców. Gra trwa trzy rundy, podczas których gracze w swoich turach ciągną karty bandytów, decydując przy tym, czy chcą walczyć z najeźdźcą, chronić wioskę, czy też może pomóc innemu samurajowi, pozwalając jednak w ten sposób wkraść się bandycie do osady.

Aby zwyciężyć, gracze muszą wspólnymi siłami obronić gospodarstwa i zamieszkujące je rodziny. Walka będzie zacięta i wymagająca, na szczęście samuraje dysponują ogromnym atutem, jakim jest ich "zwierzęcy" duch walki.

Główne wyzwanie gry to znalezienie balansu w swoich wyborach. Czy zdecydujesz się walczyć z każdym wrogiem, aby jak najszybciej uwolnić swoją zwierzęcą siłę, przybliżając się jednak w ten sposób do śmierci oraz narażając wioskę na liczne straty, gdyż w ferworze walki nie będziesz w stanie jej chronić? A może lepiej skupić się na defensywie albo pomóc innym samurajom w walce, ryzykując jednak, że gdy do walki wkroczą najpotężniejsi przeciwnicy, nasz wojownik nie da rady stawić im czoła?

Każdy wróg to kolejny ciężki wybór dla Ciebie, Twojej drużyny i całej wioski! Podczas kolejnych tur najeźdźcy będą niszczyć farmy i ogrodzenia, których z każdą chwilą będzie coraz mniej. Dlatego musisz zrobić wszystko, by w ostatecznym rozrachunku przetrwała przynajmniej jedna farma, a także rodzina, która będzie w stanie się nią zająć. Czy dasz radę stawić czoła złu i okażesz się prawdziwym bohaterem?

Walcz odważnie, wspieraj swoich kompanów, ochroń wieśniaków. Zmień się w dziką bestię i dokonaj spustoszenia w szeregach wroga. Pokaż, że tkwi w Tobie prawdziwa dusza samuraja!

Dlaczego zachwyci Cię ta gra?

Znakomita szata graficzna idealnie oddaje klimat gry i wprowadzi Cię w rzeczywistość atakowanej przez najeźdźców wioski.

7 Samurajów to gra w pełni kooperacyjna. Gracze muszą ze sobą współpracować, by wspólnymi siłami odeprzeć atak na wioskę i uratować żyjące w nim rodziny. Współdziałanie jest kluczem do zwycięstwa.

Każdy z siedmiu dostępnych samurajów charakteryzuje się odmiennymi zdolnościami. Gracze muszę korzystać z umiejętności swoich postaci, aby efektywnie chronić wioskę.

Gra nie zawiera żadnych elementów językowych - wszystkie komponenty opisane są przy użyciu intuicyjnych symboli, które z łatwością można zapamiętać już po pierwszej rozgrywce. Dzięki temu rozgrywka przebiega szybko i płynnie.

Zawartość pudełka:
7 plansz Samurajów
7 pionków Samurajów
7 żetonów Wsparcia
6 żetonów Gospodarstw
10 znaczników Barykad
3 żetony Rodzin
66 kart Najeźdźców
plansza Wioski
znacznik aktywnego gracza
7 znaczników Ran

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2018-02-06 Fajna, lekka, szybka gra autor: wyrd

Oryginalna, prosta do opanowania gra kooperacyjna. Grałam na 3 graczy oraz na 7 i okazało się, że bardzo fajnie w większym gronie, bo można wykorzystać zdolności wszystkich bohaterów i robić ciekawe kombosy. Wszyscy chcieli zamienić się w zwierzęce alter ego, mimo że zwiększa to znacząco ryzyko śmierci :) Nadaje się dla początkujących graczy. Przyjemna oprawa graficzna. Dużo śmiechu przy przekręcaniu imion postaci.
dodano: 2017-10-27 Battlestar bez zdrajcy, sprowadzony do esencji. autor: vertor

Gra 7 samurajów znajduje dla siebie świetną niszę, jest to kooperacyjna gra do 7 graczy, w którą można nauczyć się grać w 20 minut, a w pełni zrozumieć po pierwszej rozgrywce. Potem zaczyna się to gdzie planszówka dominuje - optymalizujecie swoje ruchy, rozgrywka jest niezwykle szybka, a poziom trudności dobieracie w zależności od pożądanego wyzwania, na najwyższym poziomie trudności gra naprawdę wymaga myślenia 10 kroków do przodu. Nie ma tutaj żadnego zdrajcy, wszyscy działacie na wspólny cel i praktycznie każda twoja kolejka wymaga skorzystania z towarzyszy. Buduje to atmosferę zgranego oddziału, która wspiera motyw wizualny gry i fantazję bycia obrońcami wioski.
Satysfakcja z pokonania gry należy do największych wśród gier kooperacyjnych tego segmentu, ponieważ element losowy jest ograniczony wyłącznie do losowości kart, nie ma tutaj testów umiejętności lub rzutów kością. Opakowanie jest malutkie, więc gra świetnie nadaje się do zabrania na wyjazd. Gorąco polecam.