gry planszowe karciane > Krwawa Oberża
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Krwawa Oberża

Krwawa Oberża

Z tego zajazdu nie wszyscy goście wychodzą żywi...

cena:

94.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 4
wiek: od 14 lat

wydawca: Rebel.pl (2016)
projektant: Nicolas Robert

wersja językowa: polska

Opis


Rok 1831. W wyniku politycznych zawirowań przez wioskę Peyrebeille we Francji przejeżdżają tłumy podróżnych. Miejscowa rodzina postanawia zbić na tym fakcie majątek, obmyślając iście diaboliczny plan. Chciwi wieśniacy otwierają podwoje nowej oberży, w której mają zamiar okradać swoich gości bez wzbudzania podejrzeń stróżów prawa. Bez względu na to, czy ich plan się powiedzie, czy spali na panewce, jedno jest pewne – nie wszyscy goście wyjdą z zajazdu żywi…   Jesteś właścicielem jednej z karczem, który pragnie wzbogacić się za wszelką cenę, a regularny zysk wynikający z przyjmowania gości to dla Ciebie za mało. Musisz znaleźć dodatkowy sposób zarobku. Niestety masz trochę skrupułów moralnych, które nie pozwalają Ci okradać gości... o ile jeszcze są żywi. Na szczęście morderstwo nie jest na Twojej liście niemiłych rzeczy, które nie powinny przydarzać się Twoim gościom. Oczywiście nie oznacza to, że w Twoim ogródku piętrzą się ciała! To nie tylko szkodliwe dla biznesu, ale też byłoby to trochę kłopotliwe, gdyby policja wpadła z wizytą.
  Biznes się kręci, goście przybywają i wyjeżdżają (w większości), niektórzy nawet wracają, zachęceni miłą obsługą! Gości jest tyle, że ledwo ledwo nadążasz z pracą... wyraźnie potrzebujesz wspólnika.
Witamy w naszych gościnnych progach!   Krwawa oberża to gra ekonomiczna z zaskakująco silnie zarysowanym klimatem pełna napięcia (co się zdarza niezwykle rzadko w tego typu grach), w której gracze starają się tak zaplanować i przeprowadzić akcje, by zgromadzić jak najwięcej pieniędzy.

Zawartość pudełka:
78 kart Gości (70 Podróżnych i 8 Wieśniaków)
4 karty pomocy
plansza Oberży
karta pierwszego gracza
30 żetonów weksli o wartości 10 franków każdy
32 żetony Klucza/Obsługi w 4 kolorach graczy
(8 czerwonych, 8 zielonych, 8 niebieskich i 8
żółtych)
4 żetony Klucza w kolorze neutralnym (szare)
4 drewniane znaczniki w kolorach graczy
instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2016-04-06 Nerwowo :) autor: Max1976

Krwawa Oberża zainteresowała mnie każdym swoim aspektem: tematyką, oprawą graficzną i mechaniką :) Jak się okazało, wszystkie te elementy świetnie ze sobą współgrają i tworzą fantastyczną grę z mega klimatem :)
Nie żebym lubił zabijać i zakopywać swoich gości (czy kogokolwiek:), ale tematyka podbiła moje serce od razu. Wielokrotnie w książkach przygodowych czy historycznych czytałem o przypadkach takich przybytków i byłem pewien, że to świetny pomysł na grę. Nocą, cichaczem wyprawiać własnych gości na tamten świat, zakopywać ich, ograbiać i unikać podejrzeń. Mniam :)
Oprawa graficzna Krwawej Oberży robi wrażenie na tle innych gier. Rzec można śmiało, że jest artystyczna, chociaż z pozoru wygląda jak bazgroły. W zalewie wymuskanych i cukierkowych graficznie gier, ta surowa i specyficzna oprawa robi niesamowity klimat i przyciąga oko :)
Oberża jest grą karcianą, więc opiera się na dobieraniu kart, budowaniu talii i zagrywaniu kart w odpowiednim momencie i kombinacji. W jednej z recenzji jej autorka użyła zwrotu "opresyjna" na określenie Krwawej Oberży. I to słowo w pełni oddaje charakter gry. Kołdra jest w niej bardzo, bardzo przykrótka, trzeba swoje czynności wykonywać dokładnie i planowo, bo można nieźle wtopić i poczuć, że pewne zwycięstwo nagle wymyka nam się z rąk. Mechanika Oberży oddaje klimat gry w sposób doskonały i dostarcza wielu silnych emocji podczas rozgrywki :)