gry planszowe karciane > Farmageddon
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Farmageddon

Farmageddon

Agrokulturalna rozwałka

cena:

37.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 8 lat

wydawca: Trefl

wersja językowa: polska

Opis


Farmageddon to zwariowana gra karciana o bezwzględnej rywalizacji pomiędzy kilkoma zdesperowanymi rolnikami. Twoim celem jest zebranie najbardziej obfitych plonów i zarobienie największej ilości pieniędzy. Nie cofaj się przed niczym, aby to osiągnąć.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2016-05-13 Rolnik szuka Zmutowanej Superglizdy autor: flowermaiden

Ach wieś! Chcemy sobie spokojnie uprawiać pole z brokułem. I kabaczkiem. Albo marchewką. Podlanymi pestycydami. Które przejął komornik. A potem najechały to nornice. A na koniec wszystko zrównała z ziemią trąba powietrzna. I została nam kamieni kupa. Serio, życie rolnika to nie sielanka:-)

Farmageddon to gra karciana, która jest dynamiczna, szybka, bardzo prosta do wytłumaczenia. Jesteśmy rolnikami: chcemy siać, zbierać plony, aby zarobić choć dolara lub dwa. Są trzy karty pól uprawnych dostępnych graczom, na których siejemy, nawozimy i zbieramy plony. Różne rodzaje warzyw mają różną wartość zysku, a niektóre również zasady specjalne. Zagrywamy karty akcji, które pomagają nam zwiększyć zysk lub w bezpardonowy sposób utrudniają życie rywalom. Kradzież, wandalizm i podkładanie świń to normalka w tej grze i warto mieć to na uwadze. Ta gra jest brutalna i szalona. Jak to z karcianką bywa, trzeba liczyć się z losowością. Jednak dzięki różnym kartom akcji i dodatkowym zdolnościom warzyw można trochę pogłówkować, jak najlepiej wykorzystać karty na ręce.

Grafiki na kartach są świetne. Bardzo mi się podoba humorystyczny styl i śmieszne nazwy kart. Jakość kart również nie budzi moich zastrzeżeń, są solidne.

Moim zdaniem gra może się spodobać jako emocjonujący szybki przerywnik. Nazwa Farmageddon trafnie oddaje klimat i sposób rozgrywki. Jeśli szukacie mocno rywalizacyjnej, szalonej, ale solidnej szybkiej karcianki, to Farmageddon może Wam się spodobać. Ja będę z chęcią do niego wracała, gdy będę miała ochotę na "agrokulturalną rozwałkę" (cyt. z pudełka gry).