GRY KARCIANE
logo przedmiotu Spadamy

Spadamy

Kto spadnie ostatni wygrywa. Gra karciana w czasie rzeczywistym.

cena:

32.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 4 do 10
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 10 min.

wydawca: Wydawnictwo Portal
projektant: James Ernest

wersja językowa: polska

Opis


Opis

„SPADAMY! To polska edycja rewelacyjnej gry karcianej FALLING autorstwa Jamesa Ernesta, nominowanej w roku 1998 do nagrody ORIGINS w kategorii najlepszej gry karcianej.

Zestaw zawiera 52 karty i umożliwia zabawę dla czterech do nawet ośmiu graczy! Każdy z nich wciela się w spadającą z nieba krowę, a jego celem jest „zaliczyć glebę” jako ostatni.

Mnóstwo świetnej zabawy i niesamowitego humoru w nowej, niespotykanie szalonej grze.

Dzikie okrzyki i karty fruwające we wszystkie strony! To właśnie Spadamy !

Zasady gry

Spadamy! to szalona karcianka rozgrywana w czasie rzeczywistym, w której gracze spadają z wysokości, jednocześnie walcząc, robiąc uniki i próbując jak najpóźniej uderzyć w ziemię.

Jeden z graczy jest rozdającym, który prowadzi grę - rozdaje karty między graczy a oni natychmiast reagują, zagrywając karty, przesuwając je, itp., tak by jak najdłużej uniknąć karty GLEBA. Oczywiście, w końcu każdy musi spaść...

Podsumowując: Wszyscy spadają ! Ty musisz uderzyć w ziemię jako ostatni ...

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2010-11-07 Oryginalna autor: monga

Ta gra była jedną z pierwszych gier w mojej kolekcji, a na pewno pierwszą lub drugą grą imprezową, którą kupiłam. Przyznaję, że zrozumienie krótkiej instrukcji dołączonej do gry przyszło nam z trudem - niektóre osoby wręcz nie zrozumiały reguł po przeczytaniu i nawet zapowiadało się, że nie pogramy. Jednak udało się i bawiliśmy się przy niej DOSKONALE. Graliśmy tylko w 4 osoby ale zabawy i śmiechu było tyle, że w ciągu jednego wieczoru zagraliśmy kilkanaście razy cały czas nie mając dość.

Po pół roku próbowałam powtórzyć to samo w innym towarzystwie i niestety kompletnie nie wyszło - nawet sama bawiłam się średnio na jeża - nie mam pojęcia dlaczego. Od tego czasu gra leży w szufladzie i jakoś nie było okazji wyciągnąć jej znowu (ale pisząc tę recenzję czynię mocne postanowienie zrobić to w najbliższych kilku miesiącach). Jednak cały czas mam w pamięci pierwsze 4-osobowe rozgrywki i wiem, że można bawić się przy niej rewelacyjnie - potrzebne jest tylko odpowiednie towarzystwo i odpowiedni nastrój - ale jakie i jaki - na razie sama nie wiem :)
dodano: 2009-04-06 nieprzewidywalność jest plusem w tej grze autor: 81mewa

Gra prosta, łatwa i przyjemna. Potrzebny jest refleks, przede wszystkim rozdającego. Tak naprawdę to on decyduje o tempie gry.

Początki są nie trudne, a wolne, ale jak już gracze pojmą reguły, to gra nagle nabiera przyśpieszenia. Fakt: gra jest dość głośna, super nadaje się na wypady majówkowo-namiotowe, rozkręcenie imprezy. Podróżnikom może być ciężko znaleźć odpowiednie warunki, ale od czego są podłogi w pociągach i autobusach...

Najwięcej zabawy jest, gdy gra się drużynowo. W podejściu indywidalnym, gra się może szybko znudzić, niestety...
dodano: 2008-06-06 Średniak autor: yarood

Ja rozumiem, że gra przy której jest głośno i jest dużo zamieszania bardzo dobrze sprawdza się na imprezach. Ale poza takimi okazjami w zasadzie nie wiadom z kim w tę gre grać.

Głównym elementem przemawiającym na niekorzyść jest całkowita losowość, nie raz zdażyło nam się, że osoba grająca pierwszy raz wygrała i ciągle nie bardzo wiedziała jak i dlaczego. No to po co komu taka gra? Tak jakby rzucanie kostką i obstawianie wyników.
Co za tym idzie gra dość szybko się nudzi.

Jednak na te kilka partii ze znajomymi na imprezie gra jak znalazł.