gry planszowe karciane > Battalia. Początek
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Battalia. Początek

Battalia. Początek

Szybka i pełna rywalizacja strategiczna gra typu deck-building, która łączy w sobiej budowę mapy, kontrolowanie postaci, kontrolowanie obszarów i unikalną mechanikę kalendarza.

cena:

204.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 12 lat
czas gry: od 60 do 180 min.

wydawca: G3 (2015)
projektant: Alexandar Guerov , Ledha Guerova

wersja językowa: polska

Opis


W tej grze uczestnicy będą wysyłać swoich bohaterów na niesamowite wyprawy w celu odkrycia nowych lądów oraz przejęcia kontroli nad wrogimi i neutralnymi miastami. Będą zatrudniać robotników, werbować jednostki do walki, zdobywać użyteczne artefakty celem stworzenia wielkich narodów i nie- pokonanych armii. Każdy gracz będzie budował drogi dające mu dostęp do nowych obszarów na mapie, zakładał i ulepszał miasta – tym samym zdobywając punkty zwycięstwa. Ta wyjątkowa edycja gry zawiera: plansze gracza, dodatkowe karty, almanach z opisem świata Battalii oraz podziękowanie dla wszystkich osób, które wsparły grę na Kickstarterze. Edycja ufundowana dzięki wsparciu graczy. Gra jest przeznaczona dla 2-4 osób w wieku od 12 lat.

W przeciwieństwie do większości gier, gdzie gracze wybierają frakcje, w tej grze to frakcje... wybiorą graczy!

Unikalna strategia budowania talii
Dynamiczna eksploracja świata
Taktyczna kontrola nad bohaterami i miastami
Niezwykłe dzieło tworzenia

PUDEŁKO ZAWIERA:
plansza do gry
4 plansze graczy
88 kart jednostek
80 kart zaopatrzenia
84 karty artefaktów
28 kart miast
48 kart dróg
10 kart wielkich artefaktów
2 karty biegu
9 kart wulkanu
4 karty bonusowe bitew
4 karty znaczników punktów zwycięstwa
3 karty specjalne
1 Wyrocznia Słońca
8 figurek bohaterów
79 znaczników poziomu miast
12 znaczników pierścienia
4 znaczniki czasu
1 kość
4 pomoce graczy
almanach
instrukcja

Często kupowane razem z Battalia. Początek:Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2016-10-24 Interesująca, wymagająca godna polecenia. autor: Michał Przywarski

Gra Battalia to bardzo interesująca pozycja. Niby w rankingu BGG na odległej pozycji a mimo to ciężko znaleźć słabą ocenę tej gry lub negatywną recenzję. Co jest takiego w tej grze, że warto po nią sięgnąć? Przede wszystkim jest to wykonanie i bardzo interesujący mariaż kilku mechanik.
Przede wszystkim Battalia to gra strategiczna łącząca w sobie dwa mechanizmy. Po pierwsze budowanie deku, po drugie kontrolę terytorium. Wszystko zostaje nam zaserwowane na bardzo, bardzo wysokim poziomie wykonania. Ale po kolei. W grze wcielamy się w jedna z ras która będzie dążyła do dominacji nad światem. Rasy są sobie równe, nie mają żadnych specjalnych zdolności ani reguł. Różnią się opisem, kolorem i figurkami. Każdy gracz rozpoczyna grę z taką sama talią kart (jak w przypadku każdego deck bulidera). Za pomocą tych właśnie kart będziemy budować nasze imperium.
W grze będziemy mogli werbować nowe jednostki, zdobywać artefakty i potężne artefakty, budować miasta i drogi, najmować bohaterów walczyć ze sobą lub z neutralnymi miastami. Możliwości jakie daje mechanika jest bezliku a wszystko to choć na początku przytłacza właśnie ilością po jednej rundzie okazuje się bardzo proste. Tury graczy mijają szybko nie ma zastojów. Choć startujemy równi, już od pierwszej rundy zaczynamy budować swoje imperium po swojemu i dla siebie. Możemy koncentrować się na budowaniu miast i dróg lub budowaniu artefaktów. Możemy zdecydować się na bardziej drastyczne środki i od samego początku iść w kierunku rozwiązań siłowych budując naszą armię. Możemy też spróbować połączyć wszystko w uniwersalny dek, co jest najtrudniejsze.
Bardzo ciekawy jest tu mechanizm budowania naszego deku (w grze zwanego narodem). Otóż, każda karta ma swój koszt, ale w Battalii każda karta ma specyficzny koszt na który składa się kilka kart. Np. jeśli chcemy zdobyć kartę X musimy „wydać” kartę B, F i O. dodatkowo (po za tym, że za karty kupujemy karty) każdy typ karty ma swoją własną mechanikę i każda jedna karta coś robi. Tworzy to niesamowity wachlarz opcji.
Podsumowując, Battalia to bardzo ciekawa pozycja z ogromną regrywalnością. Nie jest dla każdego niestety. To gra mocnego kombinowania. Błędy popełnione na początku odbiją się nam czkawką w późniejszym czasie. To gra raczej dla „wyjadaczy” niż dla niedzielnych graczy. W mojej kolekcji jednak zostaje, bo to bardzo dobra pozycja. Niebanalne mechanizmy plus wykonanie sprawia, że chcę wracać do tej gry. Polecam!
PS. Polska instrukcja niestety pozostawia wiele do życzenia dlatego polecam podczas gry wspierać się angielską.
dodano: 2016-09-06 Solidna gra w klimacie fantasy z pięknymi grafikami autor: Daniel Bunia

Wykonanie gry jest na wysokim poziomie. Nietypowe kwadratowe karty spełniają świetnie swoją rolę. Grafiki są po prostu piękne i baaaardzo klimatyczne. Rozróżnienie na obie płci jest świetnym i cieszącym oko rozwiązaniem. Solidna plansza a figurki to już majstersztyk. Wojownik na pancernym niedźwiedziu czy gość z trójzębem na hydrze to najlepsze elementy gry. Mechanika działa bez zarzutu, wszystko chodzi jak trzeba. Gra jest płynna i wiemy co robić zasady łatwo dają się przyswoić. Budujemy drogi, rozwijamy miasta, rekrutujemy bohaterów, zdobywamy artefakty no i walczymy czyli to co tygrysy lubią najbardziej. Gra jest lekka i przyjemna ale wcale nie prosta. Dobra taktyka i strategia oraz obserwacja przeciwników jest tutaj kluczem do zwycięstwa. Szkoda że nie ma zróżnicowania wśród ras, różnych umiejętności i zdolności jednak to co dostajemy w pełni satysfakcjonuje na długi czas. Na plus także rys fabularny poszczególnych ras oraz klas który wprowadza klimat fantasy. Fanom gatunku polecam w ciemno. Gra naprawdę trzyma wysoki poziom.