gry planszowe karciane > Dolina Kupców
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Dolina Kupców

Dolina Kupców

Dołącz do gildii!

cena:

65.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 40 min.

wydawca: Fullcap Games
projektant: Sami Laakso

wersja językowa: polska

Opis


Dolina Kupców to przepięknie ilustrowana gra, w której każda z kart może zostać użyta na kilka sposobów. Czy zrezygnujesz z przeprowadzenia akcji na rzecz zdobycia kolejnych kart? Wygra ten, kto najlepiej wyczuje odpowiedni moment, by pozbyć się pieczołowicie budowanej talii!

Zawartość pudełka:
110 kart
plansza
kostka
instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2016-01-16 Jedna z najlepszych gier 2015 roku! autor: pawelacb

Dolina Kupców to śliczna, prosta, kolorowa gra dla dzieci. Źle!
Nic bardziej mylnego. Owszem, Dolina Kupców graficznie przypomina gry dziecięce. Jest bardzo kolorowa, cukierkowa, postacie i grafiki są wręcz „słodkie”. W grze występują wiewiórki, pandy, kameleony i inne słodkie zwierzaki. Szczerze mówiąc - nareszcie! Ktoś wreszcie stworzył grę nie nawiązującą tematyką do świata fantasy. Nie ma tu Elfów, Krasnoludów czy innych Trolli. Wygląda dziecinnie ale ilustracje są przepiękne i naprawdę klimatyczne. W sumie cała gra jest klimatyczna. Akcje które wykonujemy, karty które pozyskujemy, czuć w tym klimat gry.
Co do wykonania to stoi na wysokim poziomie, jakość kart jest bardzo dobra, instrukcja zwięzła, dobrze napisana. Gra nie jest tania jak na to co otrzymujemy w zamian (110 kart i kostka), ale warta każdej złotówki. To świetny tytuł, w tych 110 kartach jest więcej możliwości, akcji, trików i fanu niż w całek podstawce Dominiona która zawiera 500 kart. Każda talia zwierząt zawiera tylko 15 kart z czego kilka z nich to startowe karty zwierzątek które otrzymujemy na początku gry. Karty mają różne koszty zakupu i są bardzo zróżnicowane. Każda frakcja jest inna, mają różne umiejętności. W każdej talii jest kilka różnych kart z różnymi efektami które na potrzeby gry nazywa się trikami. Triki zmieniają rozgrywkę o 360 stopni i są kwintesencją tej gry. Gra się świetnie skaluje na 2,3,4 osoby. Przy 2 graczach jest najbardziej różnorodna ze względu na to, że tylko 3 talie zwierząt (łącznie jest ich 6) biorą udział w rozgrywce, za każdym razem możemy mieć więc kompletnie inne połączenie talii i różne sposoby kupowania kart i budowania swoich straganów. `W 3-4 osoby jest więcej talii w grze, nie znaczy to że gra się gorzej, nic podobnego. Gra wymiana, to jedna z najlepszych gier deck buildingowych, wielka moc w małym pudełku. Gra nie jest trudna ale nie jest też łatwa, wymaga trochę ogrania więc radzę się nie zniechęcać przy pierwszej lepszej okazji. Gra potrafi być wredna, złośliwa, spokojna lub losowa. Wszystko zależy jakie talie wybierzemy. Polecam każdemu, do gry w rodzinnym gronie, ze znajomymi. Jeden z najlepszych moich zeszłorocznych zakupów, absolutnie top 3 gier w które w zeszłym roku grałem.